Իտալուհին ամուսնացել Է ինքն իր հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալուհի Լաուրա Մեսին հարսանիք Է արել դրան բնորոշ բոլոր կողմերով, բացի հիմնականից: Հանդիսավոր արարողությանը՝ 70 հյուրերով, ճերմակ զգեստով, հարսնաքույրերով եւ հսկայական տորթով, չկար փեսացու: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է BBC-ն:
Ֆիթնես-մարզիչ աշխատող Մեսին այդպիսով կատարել Է ինքն իր հետ ամուսնանալու ծնողներին տրված խոստումը, եթե մինչեւ 40 տարեկանը չգտնի կյանքի ուղեկից: Ուշագրավ Է, որ երկու տարի առաջ նա խզել Է 12 տարի տեւած հարաբերություններն ընկերոջ հետ: «Հեքիաթներ լինում են նաեւ առանց արքայազների»,-հայտարարել Է նա:
BBC-ն նշում Է, որ հարսնացուն ամրապնդել Է «ինքն իր հետ ամուսնանալու» զարգացող թրենդի դիրքերը: Այս տարվա մայիսին նեապոլիտանացի Հելլո Ռուժերիոն ամուսնացել Էր նման ձեւով՝ առանց հարսնացուի:
Ամուսնության այս ձեւն Իտալիայում իրավաբանորեն ամրագրված չԷ, այնպես որ պաշտոնապես Մեսին մնում Է չամուսնացած:

Итальянка вышла замуж за саму себя
Итальянка Лаура Меси сыграла свадьбу со всеми атрибутами, кроме основного. На торжественной церемонии с 70 гостями, белым платьем, подружками невесты и огромным тортом отсутствовал жених, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
Работающая фитнес-тренером Меси таким образом сдержала данное родителям обещание выйти замуж за саму себя, если к 40 годам не отыщет спутника жизни. Примечательно, что два года назад она прервала отношения, которые длились 12 лет. «Сказки бывают и без принцев», — заявила она.
BBC отмечает, что невеста упрочила позиции развивающегося тренда «сологамии» — брачных отношений без супруга. Причем это не единичный случай, в мае этого года неаполитанец Нелло Ружерио женился аналогичным образом, без невесты.