Բակո Սահակյանն ընդունել է արգենտինահայ համայնքի ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է արգենտինահայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների՝ Հայ բարեգործական ընդհանուր միության Բուենոս Այրեսի մասնաճյուղի ատենապետ Արտուրո Կեդիքյանի գլխավորությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ողջունելով մեր հայրենակիցներին արցախյան հողում՝ Նախագահը բարձր է գնահատել նրանց մասնակցությունը «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժմանը՝ այն համարելով հայրենասիրության օրինակելի դրսեւորում:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ արգենտինահայ համայնքը միշտ էլ ակտիվ դերակատարություն է ունեցել Արցախին աջակցելու գործում՝ համոզմունք հայտնելով, որ նման այցելությունները կնպաստեն Սփյուռքի այդ հատվածի եւ Արցախի միջեւ կապերի ամրապնդմանը:

YEREVAN, SEPTEMBER 27, ARMENPRESS. On September 27 Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a group of representatives from the Armenian community of Argentina headed by chairman of the Armenian General Benevolent Union Buenos Aires branch Arturo Kedikian, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
Welcoming the guests in Artsakh, the President highlighted their participation at the "What Are You Doing for Artsakh?" movement considering it an exemplary manifestation of patriotism.
Bako Sahakyan underlined that the Argentinian Armenian community had always played an active role in assisting Artsakh expressing conviction that such visits would contribute to further deepening the ties between that part of the Diaspora and Artsakh.