Բակո Սահակյանը հանձնարարությունների գծով Արցախի նախագահի նոր ներկայացուցիչ է նշանակել
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 26-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Կոմիտաս Կարապետյանն ազատվել է արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Նույն օրը Նախագահը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Կոմիտաս Կարապետյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի ներկայացուցիչ՝ հատուկ հանձնարարությունների գծով։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 26-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Կարեն Սարգսյանը նշանակվել է արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնում:
Նույն օրը Նախագահը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Կարեն Սարգսյանն ազատվել է հատուկ հանձնարարությունների գծով Արցախի Հանրապետության Նախագահի ներկայացուցչի պաշտոնից:
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 26-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Կարեն Եղիշյանն ազատվել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Հարութ Մնացականյանը նշանակվել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 26-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Սպարտակ Թևոսյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական-տնտեսագիտական վարչության պետ։
Նույն օրը Նախագահի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրի համաձայն՝ Սլավիկ Ասրյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական:

President of Artsakh appoint Representative at-large
YEREVAN, SEPTEMBER 26, ARMENPRESS. President of Artsakh Bako Sahakyan approved the Government's decision on September 26 on relieving Komitas Karapetyan from the post of director of the Artsakh Republic State Service on Emergency Situations in connection with assuming a new position, the Artsakhi Presidential Office told ARMENPRESS.
On the same day the President signed a decree appointing Komitas Karapetyan Artsakh Republic President's representative at large.
On the same day, Artsakh Republic President Bako Sahakyan approved the Government's decision on appointing Karen Sargsyan Director of the Artsakh Republic State Service on Emergency Situations.
On the same day the President signed a decree according to which Karen Sargsyan was relieved from the post of Artsakh Republic President's representative at large.
President Bako Sahakyan approved the Government's decision on releasing Karen Yeghishyan from the position of the head of the Shahoumyan regional administration in connection with assuming a new post.
On the same day President Sahakyan approved another decision of the Government according to which Harout Mnatsakanyan was appointed head of the Shahoumyan regional administration.
The President of Artsakh also signed a decree on appointing Spartak Tevosyan adviser to the Artsakh Republic President - head of the economic department.
According to another Presidential decree signed on the same day Slavik Asryan was appointed adviser to the Artsakh Republic President.