ՀՀ ֆինանսների նախարարը 2017թ. Հայաստանում 4.3 տոկոս տնտեսական աճ է ակնկալում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը 2017թ. արդյունքներով կարող է տարին փակել 4.3 իրական տնտեսական աճով: Սեպտեմբերի 25-ին կայացած ասուլիսի ընթացքում այս մասին ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը:
«Մենք իրականում մի շարք մոդելներով և մեզ մոտ առկա գործիքակազմով վարժություններ իրականացրել ենք: Նաև մեր մասնագիտական գործիքակազմերը ցույց են տալիս, որ մենք տարվա վերջում ավելի բարձր տնտեսական աճ ենք ունենալու, քան նախանշված 3.2 տոկոսը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Արամյանը:
Նա հավելեց, որ, հաշվի առնելով արված վերլուծությունները և առկա զարգացումները, ակնկալվում է, որ տարվա վերջում երկիրը կունենա 4,3 տոկոս իրական տնտեսական աճ:

Finance minister expects 4.3% economic growth in Armenia in 2017
YEREVAN, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. Based on the 2017 results Armenia can close the year with 4.3% real economic growth, finance minister Vardan Aramyan told reporters at a press conference on September 25, Armenpress reports.
“We actually have taken actions with a number of models and our tools. Our professional tools also show that we will have higher economic growth than the outlined 3.2% by the end of the year”, the minister said.
He said taking into account the analysis made and the ongoing developments, it is expected that the country will have 4.3% real economic growth by the end of the year.