Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Դմիտրի Մեդվեդևին ծննդյան օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Պետական և քաղաքական գործունեության հարուստ փորձը, որին Դուք, անկասկած, տիրապետում եք, դրված ուղենիշներին հասնելու Ձեզ հատուկ նպատակասլացությունը Ձեզ արժանացրել են խորը հարգանքի հայրենակիցների շրջանում և բարձր հեղինակության արտերկրում:
Կցանկանայի կրկին երախտագիտությամբ նշել մեր երկրների միջև դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման գործում Ձեր անձնական ներդրումը, առևտրատնտեսական, ներդրումային և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում հայ-ռուսական պայմանավորվածությունների իրականացման գործում Ձեր հետևողականությունը:
Ձեզ հետ հանդիպումները միշտ ունենում են գործնական և անձնական շփման բաց, վստահելի բնույթ: Ուրախ կլինեմ կրկին ողջունել Ձեզ Երևանում՝ Հայաստան կատարելիք Ձերպաշտոնական այցի ընթացքում:
Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի, մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր հարազատներին քաջառողջություն, երջանկություն և բարօրություն»,- iնչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении поздравил председателя правительства России Дмитрия Медведева с днем рождения
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание Председателю правительства Российской Федерации Дмитрию Медведеву по случаю его дня рождения.
Как сообщилиАрменпрессв Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, в поздравительном послании говорится:«Уважаемый Дмитрий Анатольевич!
Примите сердечные поздравления по случаю Вашего Дня рождения!
Богатый опыт государственной и политической деятельности, которым Вы, безусловно, обладаете, присущая Вам целеустремленность в достижении намеченных ориентиров снискали Вам глубокое уважение соотечественников и высокий авторитет за рубежом.
Хотел бы вновь c благодарностью отметить Ваш личный вклад в развитие союзнических отношений между нашими странами, Вашу последовательность в реализации армяно-российских договоренностей в торгово-экономической, инвестиционной и культурно-гуманитарной сферах.
Встречи с Вами всегда отмечены открытым, доверительным характером делового и личного общения. Буду рад вновь приветствовать Вас в Ереване в ходе Вашего предстоящего официального визита в Армению.
Желаю Вам, уважаемый Дмитрий Анатольевич, и Вашим близким доброго здоровья, счастья и благополучия».