Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Դմիտրի Մեդվեդևին ծննդյան օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Պետական և քաղաքական գործունեության հարուստ փորձը, որին Դուք, անկասկած, տիրապետում եք, դրված ուղենիշներին հասնելու Ձեզ հատուկ նպատակասլացությունը Ձեզ արժանացրել են խորը հարգանքի հայրենակիցների շրջանում և բարձր հեղինակության արտերկրում:
Կցանկանայի կրկին երախտագիտությամբ նշել մեր երկրների միջև դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման գործում Ձեր անձնական ներդրումը, առևտրատնտեսական, ներդրումային և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում հայ-ռուսական պայմանավորվածությունների իրականացման գործում Ձեր հետևողականությունը:
Ձեզ հետ հանդիպումները միշտ ունենում են գործնական և անձնական շփման բաց, վստահելի բնույթ: Ուրախ կլինեմ կրկին ողջունել Ձեզ Երևանում՝ Հայաստան կատարելիք Ձերպաշտոնական այցի ընթացքում:
Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի, մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր հարազատներին քաջառողջություն, երջանկություն և բարօրություն»,- iնչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

YEREVAN, SEPTEMBER 14, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to the Prime Minister of Russia Dmitry Medvedev on his birthday.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Armenian President’s Office, the congratulatory letter runs as follows,
“Honorable Dmitry Medvedev,
Please, accept my heartfelt congratulations on your birthday.
Your rich experience in state and political activities which you undoubtedly possess, your special purposefulness to achieve benchmarks have rewarded you with deep respect among your compatriots and high reputation abroad.
I would like to once again note with gratitude your personal contribution to the allied relations between our countries and your consistency in the implementation of Armenian-Russian agreements in the spheres of trade and economy, investments and cultural-humanitarian spheres.
Meetings with you are always open and trustworthy for business and personal contact. I will be happy to welcome you once again in Yerevan in the sidelines of your official visit to Armenia.