ԼՂ շփման գծում պահպանվել է նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական անդորրը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում սեպտեմբերի 3-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում շարունակվել է պահպանվել նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական անդորրը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը, պահպանելով զգոնությունը, շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

На линии соприкосновения сохранялась относительно спокойная обстановка, установившаяся в прошлые недели
За промежуток времени 3–9 сентября на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских противоборствующих сохранялась относительно спокойнаяситуация. Об этом Арменпресс сообщили в пресс-службе Минобороны Арцаха.
За указанный период противник нарушал режим прекращения огня в основном стрельбой из стрелковых орудий разных калибров. В сторону армянских позиций произведено около2500 выстрелов.
Передовые части Армии обороны Арцаха не теряют бдительности и продолжают уверенно нести боевую вахту.