Գարեգին Բ կաթողիկոսն ու Ալլահշուքյուր Փաշազադեն Մոսկվայում կքննարկեն ԼՂ հիմնախնդիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ու Կովկասի մահմեդականների վարչության նախագահ, Շեյխ ուլ իսլամ Ալլահշուքյուր Փաշազադե սեպտեմբերին հանդիպելու են: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Մայր Աթոռ Սբ. Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Տեր Վահրամ քահանա Մելիքյանը:
«Նախնական տվյալներով՝ հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 8-ին Մոսկվայում: Նրանք քննարկելու են ղարաբաղյան հակամարտությանն ու տարածաշրջանային խաղաղությանն առնչվող հարցեր»,- ասաց Տեր Վահրամը:

His Holiness Garegin II and Allahshukur Pashazadeh to discuss NK conflict in Moscow
YEREVAN, AUGUST 28, ARMENPRESS. His Holiness Garegin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, and Chairman of the Caucasian Muslims Council Sheikh-ul-IslamHajiAllahshukur Pashazadehwill meet in September, director of information services of the Mother See of Holy Etchmiadzin priest Vahram Melikyan told Armenpress.
“According to preliminary data, the meeting will take place in Moscow on September 8. They will discuss issues related to the Karabakh conflict and regional peace”, he said.