Արցախի համախմբված բյուջեի եկամուտները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի ֆինանսների նախարարության կողմից ներկայացրած տվյալների համաձայն, 2017 թ. հունվար-հունիսին Արցախի համախմբված բյուջեի եկամուտները կազմել են 16.1 մլրդ դրամ: Նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատ համախմբված բյուջեի եկամուտներն աճել են 19.9 տոկոսով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Արցախի վիճակագրության ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն, 2017 թ. հուլիսի 1-ի դրությամբ առևտրային բանկերի (մասնաճյուղերի) վարկերը կազմել են 128.1 մլրդ դրամ և 2016 թ. հուլիսի 1-ի համեմատ աճել են 30.0 մլրդ դրամով կամ 30.5 տոկոսով: 2017 թ. հուլիսի 1-ի դրությամբ ներգրավված ավանդները կազմել են 83.2 մլրդ դրամ և 2016 թ. հուլիսի 1-ի համեմատ աճել են 31.2 տոկոսով: Ավանդների ընդհանուր կառուցվածքում 78.2 տոկոսը բաժին է ընկնում ռեզիդենտներին, 21.8 տոկոսը` ոչ ռեզիդենտներին, ընդ որում, ռեզիդենտների կողմից ավանդների 21.6 տոկոսը ցպահանջ են, 78.4 տոկոսը` ժամկետային:

Доходы госбюджета Арцаха выросли
По данным, представленным министерством финансов Арцаха, по сравнению с тем же периодом прошлого года, доходы госбюджета Арцаха выросли на 19,9%, составив за первое полугодие 2017 года 16,1 млрд драмов. Как передает «Арменпресс», показатель экономической активности Арцаха увеличился на 15%.
Согласно данным Национальной статистической службы Арцаха, кредиты, выданные коммерческими банками, составили 128.1 млрд драмов, по сравнению с тем же периодом прошлого года,рост составил 30.0 млрд драмов или 30.5%. Вклады за первое полугодие 2017 года равнялись 83.2 млрд драмов: по сравнению с тем же периодом прошлого года,рост составил или 31.2%. В структуре вкладов 78.2% приходится на резидентов, 21.8% - на нерезидентов.