Ջորջ Լուկասը խաղողի այգի Է գնել Ֆրանսիայում՝ Ջոլիի եւ Փիթի կալվածքի հարեւանությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի ռեժիսոր Ջորջ Լուկասը խաղողի այգով առանձնատուն Է գնել Ֆրանսիայի հարավի Վարի դեպարտամենտում: Ինչպես ասել Է կալվածքի նախկին սեփականատերը, այն գտնվում Է Անջելինա Ջոլիին եւ Բրեդ Փիթին պատկանող կալվածքից ոչ հեռու, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ուշագրավ Է, որ գործարքի մասին, որը կայացել Է տակավին ապրիլին, ոչինչ հայտնի չԷր: Դրա վերաբերյալ տեղեկատվություն Է հրապարակել Var-Matin տեղական պորտալը, որին հաջողվել Է շփվել խաղողի այգու նախկին սեփականատիրոջ՝ Ֆիլիպ Գիյանտոնի հետ: Նա չի բացահայտել այն գումարը, որով իրեն հաջողվել Է վաճառել անշարժ գույքը, սակայն մոտակա կոմունայի քաղաքագլուխ Շատովեր Սերժ Լուդն, այնուամենայնիվ, բերանից թռցրել Է: Ինչպես պնդում Է պաշտոնյան, «Աստղային պատերազմների» ստեղծողը 9,5 մլն եվրո Է տվել 115 հեկտար մակերեսով Chateau Margui-ի կալվածքի դիմաց:
Հրատարակության տեղեկատվության համաձայն, Լուկասը պատրաստվում Է շուրջ 15 մլն եվրո ներդնել կալվածքում: Փողերը պետք Է ուղղվեն գինու մառանների արդիականացմանը, ինչպես նաեւ տան հյուրասենյակի կառուցմանը, որտեղ նա պատրաստվում Է կազմակերպել մասնավոր ընդունելություններ:
Լուկասի խաղողի այգին ընդամենը մի քանի կիլոմետր Է հեռու Skywalker Vineyards կալվածքից, որի սեփականատերը 2008 թվականից Հոլիվուդի դերասաններ Անջելինա Ջոլին եւ Բրեդ Փիթն են:
Չնայած այն բանին, որ Ջոլին անցած տարվա վերջին ապահարզան Է տվել, նրանք առայժմ չեն պլանավորում վաճառել անշարժ գույքը, որտեղ առաջվա պես սեփական մակնիշի վարդագույն գինի են արտադրում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Джордж Лукас купил виноградник во Франции рядом с усадьбой Джоли и Питта
Американский режиссер Джордж Лукас приобрел особняк с виноградником в департаменте Вар на юге Франции. По словам бывшего владельца имения, оно расположено неподалеку от поместья, принадлежащего Брэду Питту и Анджелине Джоли, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Примечательно, что о сделке, которая состоялась еще в апреле, ничего не было известно. Информацию о нейопубликовалместный порталVar-Matin, которому удалось пообщаться с бывшим владельцем виноградника Филиппом Гийянтоном. Тот не стал раскрывать сумму, за которую ему удалось продать недвижимость, однако мэр расположенной поблизости коммуны Шатовер Серж Луд все же проговорился.
Как утверждает чиновник,создатель "Звездных войн" отдал €9,5 млнза имение Chateau Marguiплощадью 115 гектаров. Перевод осуществлялся через принадлежащую Лукасу инвестиционную компанию Skywalker Vineyards, названную в честь одного из ключевых персонажей его киносаги. Через эту же компанию режиссер ранее приобретал виноградники в Калифорнии (США) и в Италии.
По информации издания, Лукас собирается вложить в имение порядка €15 млн. Деньги должны пойти на модернизацию винных погребов, а также на строительство гостевого дома, где он собирается проводить частные приемы и встречи акционеров Skywalker Vineyards. План изменений был одобрен администрацией коммуны еще в феврале.
Виноградник Лукаса расположен всего в нескольких километрах от поместья Chateau Miraval, которым с 2008 года владеют голливудские актеры Брэд Питт и Анджелина Джоли. Несмотря на то, что Джоли в конце прошлого года подала на развод, они пока не планируют продавать недвижимость, где по-прежнему производят розовое вино собственной марки.