Արցախի Հանրապետության օրվան նվիրված տոնակատարությունների հանձնաժողովը գումարել է իր առաջին նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության 26-րդ տարեդարձի տոնական միջոցառումների կազմակերպման ու համակարգման հանձնաժողովի առաջին նիստը կայացել է հուլիսի 31-ին: Այն վարել է հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության ԱԺ մամուլի ծառայությունից, Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ հանձնաժողովի նպատակն է տոնական տրամադրություն ստեղծել հանրապետության ողջ տարածքում և համեստ ու բարձրաճաշակ միջոցառումներով արտաքին աշխարհին տեսանելի դարձնել այն ճանապարհը, որ անցել է ինքնիշխան Արցախի Հանրապետությունը 1991 թվականից ի վեր:
Սահմանված ժամկետներում Ստեփանակերտում և հանրապետության շրջաններում արդեն ձևավորվել են տեղական հանձնաժողովներ, որոնք կառավարական հանձնաժողովին են ներկայացրել նախատեսվող միջոցառումների ծրագրերը և անհրաժեշտ ծախսերի նախահաշիվները: Մինչև օգոստոսի 5-ը կքննարկվեն ներկայացված առաջարկները և կձևավորվի տոնական միջոցառումների համալիր ծրագիրը:
Կարծիքների փոխանակությունից հետո Աշոտ Ղուլյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել հանձնաժողովի անդամներին՝ միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքները սահմանված ժամկետներում իրականացնելու համար:

В Арцахе созвано первое заседание комиссии по организации торжеств ко Дню республики
Сегодня, 31 июля, состоялось первое заседание комиссии по организации и координации праздничных мероприятий, посвященных 26-й годовщине Республики Арцах. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью парламента Арцаха.
Заседание вел спикер парламента Арцаха, председатель комиссии Ашот Гулян.
Подчеркнув смысл и значимость столь важного государственного мероприятия, Ашот Гулян отметил, что цель комиссии – создать праздничное настроение во всей территории республики и благодаря скромным и красивым мероприятиям показать внешнему миру путь, пройденный суверенной Республикой Арцах с 1991 года.
В установленные сроки в Степанакерте и районах республики уже были сформированы местные комиссии, которые представили правительственной комиссии программы запланированных мероприятий и сметы необходимых расходов.
До 5-го августа будут рассмотрены представленные предложения, будет подготовлен комплексный план мероприятий.
После обмена мнениями Ашот Гулян дал соответствующие поручения членам комиссии для осуществления подготовительных работ в установленные сроки.