Արցախի խորհրդարանը հատուկ նիստի ընթացքում կընտրի երկրի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 18-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկման է ներկայացվել ԱԺ հատուկ նիստի ընթացքի մասին կանոնակարգային պահանջները: Հատուկ նիստում խորհրդարանը, Սահմանադրության 168-րդ հոդվածի համաձայն, ընտրելու է Հանարապետության նախագահ, ով պաշտոնավարելու է մինչև գործող ԱԺ-ի լիազորությունների ավարտը:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի մամուլի ծառայությունից:
Աշոտ Ղուլյանը պարզաբանել է հատուկ նիստի ընթացակարգը, պատասխանել պատգամավորների հարցերին և անհարժեշտ հանձանարարականներ տվել աշխատակազմի պատասխանատուներին:

Парламент Арцаха на специальном заседании изберет президента республики
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 18-го июля созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители постоянных комиссий, фракций НС и ответственные лица аппарата.
Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью парламента Арцаха, на обсуждение были вынесены требования регламента, связанные с ходом специального заседания НС.
На специальном заседании парламент, согласно статье 168 Конституции, изберет президента Республики, который будет пребывать в должности до завершения полномочий действующего НС.
Ашот Гулян пояснил процедуру специального заседания, ответил на вопросы депутатов и дал соответствующие поручения ответственным лицам аппарата.