Արցախում վիրավորված երեք զինծառայողներից երկուսը տեղափոխվել են Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական զինուժի արկակոծության հետևանքով տարբեր աստիճանի բեկորային վերքեր ստացած երեք զինծառայողներից երկուսը տեղափոխել են Երևան և գտնվում են Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը: Նրա խոսքով` երրորդ զինծառայողը բուժումը շարունակում է Ստեփանակերտի հոսպիտալում, և նրա վիճակը նորմալ է:
«Երևան տեղափոխված զինծառայողների առողջական վիճակը բժիշկները բավարար են գնահատում: Մեկին տեղափոխվել են հիվանդասենյակ, իսկ մյուս զինծառայողը դեռևս գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Ավելի վաղ՝ հուլիսի 7-ի առավոտվանից սկսած հակառակորդը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում խախտում էր հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ օգտագործելով ինչպես հրաձգային զինատեսակներ, այնպես էլ Դ-30 և Դ-44 տիպի հրանոթներ, տարբեր տրամաչափի ականանետներ ու նռնականետներ:
Ադրբեջանական զինուժի արկակոծության հետևանքով ՝ տարբեր աստիճանի բեկորային վիրավորումներ էին ստացել ՊԲ զինծառայողներ Ռոբերտ Նովրուզի Գասպարյանը (ծնվ. 1969թ.), Համբարձում Կարապետի Հարությունյանը (ծնվ. 1997թ.) և Վահե Գագիկի Բադալյանը (ծնվ. 1998թ.):

Two out of three wounded Artsakh soldiers transported to Yerevan
YEREVAN, JULY 12, ARMENPRESS. Two out of the three soldiers, who received shrapnel wounds of various degrees as a result of the Azerbaijani shelling, have been transported to Yerevan’s Central Military Hospital, Artsrun Hovhannisyan – spokesman of Armenia’s Defense Ministry, told Armenpress.
He informed that the 3rd soldier continues treatment in the Stepnakaert hospital, and he is in normal condition.
Artsrun Hovhannisyan said one of the soldiers has been transported to a ward, and the other one is still in intensive care unit.
Starting from the morning of July 7 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime in the Artsakh-Azerbaijan line of contact firing caliber weapons, D-30 and D-40 cannons, various caliber mortars and grenade launchers. As a result of the Azerbaijani shelling Defense Army servicemen Robert N. Gasparyan (1969), Hambardzum K. Harutyunyan (1997) and Vahe G. Badalyan (1998) sustained shrapnel wounds of various degrees.