Բակո Սահակյանը շնորհավորել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին 80-ամյակի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 6-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին` ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Թանկագին բարոնուհի Քոքս,
Թույլ տվեք Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորել Ձեզ փառապանծ հոբելյանի՝ ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ:
Դուք միշտ եղել եք հայ ժողովրդի կողքին, կիսել նրա ցավն ու տառապանքը, ըստ ամենայնի սատարել հանուն ազատության ու անկախության մեր արդար պայքարին, Ձեր ձայնը բարձրացրել մարդու իրավունքների ոտնահարման ու բռնությունների դեմ: Ձեր միջոցով բազմաթիվ օտարերկրացիներ ճանաչել են Արցախը, ճշմարտացի տեղեկություններ ստացել մեր հիմնախնդրի մասին:
Ձեր ապրած կյանքն ու ողջ գործունեությունը մարդասիրության լավագույն դրսեւորումներից են եւ արժանի են ամենաբարձր գնահատանքի:
Շնորհակալություն Ձեզ՝ համամարդկային արժեքներին ու ժողովրդավարության սկզբունքներին Ձեր հավատարմության ու նվիրվածության, Ձեր երկարամյա սկզբունքային ու հետեւողական աշխատանքի, մեր երկրի ու ժողովրդի հանդեպ ունեցած անկեղծ վերաբերմունքի եւ ջերմ բարեկամության համար:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք Ձեզ, Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

President of Artsakh congratulates Baroness Caroline Cox on 80th birthday
YEREVAN, JULY 6, ARMENPRESS. On July 6 President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to the member of the UK House of Lords, Baroness Caroline Cox on the occasion of her 80th birthday, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
“Dear Baroness,
Let me congratulate You on behalf of the Artsakh people, the authorities and personally myself on Your glorious jubilee, the 80th birthday anniversary.
You have always stood by the Armenian nation, shared their pain and anguish, supported in every possible way our righteous struggle for freedom and independence, voiced against human rights abuses and violence. Due to Your efforts many people from all corners of the world learnt about Artsakh and obtained credible information on the Karabagh case.
The life You lead and Your entire activity deserve upper estimate and could be reckoned among the best manifestations of love for mankind.
Thank You for Your allegiance and commitment to panhuman values and democratic principles, for Your long-standing fundamental and consistent work, for the heartfelt attitude and tender friendship You nourish towards Artsakh people.
I once again congratulate You and wish peace, robust health, success and all the best to You and all Your family and relatives”.