Բակո Սահակյանը հանդիպել է Քաշաթաղի համայնքների ղեկավարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 8-ին այցելել է Քաշաթաղի շրջան եւ Հոչանց գյուղում հանդիպել շրջանի հյուսիսային թեւի համայնքների ղեկավարների հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման սկզբում Նախագահ Սահակյանը պետական բարձր պարգեւներ է հանձնել շրջանի մի խումբ ներկայացուցիչների՝ երկրին մատուցած ծառայությունների համար:
Այնուհետեւ քննարկվել են 2016 թվականին կատարված աշխատանքներին եւ արձանագրված արդյունքներին, ինչպես նաեւ ընթացիկ մի շարք ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Համապատասխան զեկույցներով եւ ելույթներով հանդես են եկել Քաշաթաղի շրջվարչակազմի ղեկավար Սուրեն Խաչատրյանը, շրջվարչակազմի պատասխանատուներ, համայնքի ղեկավարներ:
Նախագահ Սահակյանն ընդհանուր առմամբ բավարար է գնահատել 2016 թվականին Քաշաթաղի շրջանում արձանագրված սոցիալ-տնտեսական ցուցանիշները: Բակո Սահակյանը նշել է, որ շրջանն արդեն մի քանի տարի է, ինչ առաջատար դիրք է զբաղեցնում մեր գյուղատնտեսության համակարգում՝ հավելելով, որ այստեղ նախատեսված է իրականացնել մի շարք նոր ծրագրեր տարբեր ոլորտներում, ինչը դրական ազդեցություն կունենա շրջանի զարգացման վրա:

Бако Саакян посетил село Хочанц Кашатагского района
8 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Кашатагский район и в селе Хочанц встретился с руководителями общин северной части района.Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Арцаха.
В начале встречи Президент Саакян вручил высокие государственные награды группе представителей района за заслуги перед республикой.
Затем были обсуждены вопросы, касающиеся проделанной в 2016 году работы и достигнутых результатов, равно как и осуществления ряда текущих программ.
С соответствующими докладами выступили руководитель Кашатагской райадминистрации Сурен Хачатрян, ответственные сотрудники райадминистрации, руководители общин.
Президент Саакян дал в целом удовлетворительную оценку социально-экономическим показателям, зарегистрированным в Кашатагском районе в 2016 году. Бако Саакян отметил, что район уже несколько лет занимает ведущую позицию в сфере сельского хозяйства, добавив, что здесь намечается осуществление ряда новых программ в разных сферах, что окажет положительное воздействие на развитие района.