Սպիտակ տանը հայտնել են ՀՀԲ-ի տնօրենի չորս հավակնորդների անունները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր Է հանդիպում անցկացնել Հետաքննությունների համապետական բյուրոյի չորս հավակնորդների հետ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է New York Post ամերիկյան թերթի կայքը, որը հղում Է արել Սպիտակ տան ներկայացուցիչ Շոն Սփայսերին:
Հրատարակության տվյալներով՝ Թրամփը այդ պաշտոնի համար դիտարկում Է նախկին անկախ սենատոր Ջո Լիբերմանի, ՀՀԲ-ի ղեկավարի պաշտոնակատար Էնդրյու Մաքքեյբի, ինչպես նաեւ Օկլահոմայի նահանգի նախկին նահանգապետ Ֆրենք Քիթինգի եւ բյուրոյի նախկին աշխատակից Ռիչարդ ՄաքՖիլիի թեկնածությունները:
ՀՀԲ-ի տնօրենի պաշտոնը թափուր Է մնացել մայիսի 9-ին այն բանից հետո, երբ ԱՄՆ-ի նախագահը պաշտոնից ազատեց բյուրոյի նախորդ ղեկավար Ջեյմս Քոմիին՝ նրա նկատմամբ վստահությունը կորցնելու կապակցությամբ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

В Белом доме назвали четырех претендентов на место директора ФБР
Президент США Дональд Трамп намерен провести встречи с четырьмя кандидатами на пост главы Федерального бюро расследований США,сообщаетв среду сайт американской газеты New York Post, которая ссылается на представителя Белого дома Шона Спайсера.
По данным издания, Трамп рассматривает для этой должности кандидатуры бывшего независимого сенатора Джо Либермана, и.о. главы ФБР Эндрю Маккейба, а также бывшего губернатора штата Оклахома Фрэнка Китинга и бывшего сотрудника бюро Ричарда МакФили. Он в прошлом руководил офисом ФБР в Балтиморе,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Место директора ФБР осталось вакантным 9 мая, после того, как президент оправил в отставку предыдущего главу бюро Джеймса Коми в связи с утратой доверия Трампа.