Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Գուժ Մանուկյանին հոբելյանի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 6-ի շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, դերասան Գուժ Մանուկյանին ծննդյան 80-ամյակի առթիվ՝ մաղթելով առողջություն, արևշատություն և ստեղծագործական նոր հաջողություններ: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք հայ թատերարվեստի երախտավորներից եք, հայկական դերասանական դպրոցի լավագույն ավանդույթների կրողն ու շարունակողը, և Ձեր վաստակաշատ գործունեության յուրաքանչյուր շրջան արժևորվել է նշանակալի ձեռքբերումներով՝ բեմում, ռադիոյում և էկրանին:
Ձեր դերասանական արվեստն առանձնանում է բնատուր շնորհով, կերպարի անտեսանելի շերտերը թափանցելու և հանդիսատեսին փոխանցելու կարողությամբ: Խաղային ներշնչանքով և զգացմունքայնությամբ օժտված Ձեր կերպարները համոզիչ են, ազդեցիկ և խոսուն վկայությունն են Ձեր բարձր կատարողական վարպետության»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание народному артисту РА актёру Гужу Манукяну
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание народному артисту РА, актёру Гужу Манукяну по случаю его 80-летия, пожелав ему здоровья, благополучия и новых творческих успехов. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
"Вы принадлежите к числу преданных служителей театрального искусства, являетесь носителем и продолжателем лучших традиций армянской артистической школы, и каждый период Вашей преисполненной заслуг деятельности отмечен значимыми достижениями на сцене, на радио и на экране.
Ваше актёрское искусство выделяется талантом, умением постигать невидимые грани образа и представлять их зрителю. Созданные Вами вдохновенные и эмоциональные образы убедительны и являют собой красноречивое свидетельство Вашего высокого исполнительского мастерства", - сказано в поздравительном послании Президента Республики.