Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Գուժ Մանուկյանին հոբելյանի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 6-ի շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, դերասան Գուժ Մանուկյանին ծննդյան 80-ամյակի առթիվ՝ մաղթելով առողջություն, արևշատություն և ստեղծագործական նոր հաջողություններ: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք հայ թատերարվեստի երախտավորներից եք, հայկական դերասանական դպրոցի լավագույն ավանդույթների կրողն ու շարունակողը, և Ձեր վաստակաշատ գործունեության յուրաքանչյուր շրջան արժևորվել է նշանակալի ձեռքբերումներով՝ բեմում, ռադիոյում և էկրանին:
Ձեր դերասանական արվեստն առանձնանում է բնատուր շնորհով, կերպարի անտեսանելի շերտերը թափանցելու և հանդիսատեսին փոխանցելու կարողությամբ: Խաղային ներշնչանքով և զգացմունքայնությամբ օժտված Ձեր կերպարները համոզիչ են, ազդեցիկ և խոսուն վկայությունն են Ձեր բարձր կատարողական վարպետության»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

YEREVAN, MAY 6, ARMENPRESS. President Serzh Sargsyan addressed a congratulatory letter to People’s Artist of Armenia, actor Guzh Manukyan on the occasion of 80th birthday, press service of the President’s Office told Armenpress.
The President wished him good health, happiness and new achievements in his career.
“You are one of the devotees, the one who bears and continues the best traditions of Armenian theatrical school, and each period of your outstanding activity was distinguished with significant achievements in the stage, radio and TV.
Your art of acting is distinguished by an innate grace, an ability to penetrate into the invisible layers of the character and transferring them to the audience. Your characters are compelling, influential and are a vivid evidence of your high performance skills”, the President’s letter says.