Լևոն Արոնյանը 4-րդ տուրից հետո առաջատարն է. Grenke Chess Classic
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայի Կարլսրուե և Բադեն-Բադենում շարունակվող Grenke Chess Classic մրցաշարի չորրորդ տուրում Հայաստանի ուժեղագույն շախմատիստ Լևոն Արոնյանը սևերով հաղթել է Մաթիաս Բլյուբաումին` տոնելով երկրորդ անընդմեջ հաղթանակը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Օլիմպիական կոմիտեից:
Չորրորդ տուրի արդյունքներով՝ Բլյուբաում- Արոնյան` 0:1, Վաշյե-Լագրավ-Հոու Յիֆան` 1:0, Կարլսեն-Կարուանա և Նայդիչ-Մայեր` ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակը չորրորդ տուրից հետո Արոնյանը միանձնյա առաջատարն է 3 միավորով: 2-ից 4-րդ հորիզոնականներում՝ Կարուանա, Նայդիչ, Հոու Յիֆան` 2.5-ական միավորով: 5-րդ և 6-րդ տեղերում 2-ական միավորով՝ Վաշյե-Լագրավ, Կարլսեն:

После 4-го тура Левон Аронян возглавил турнирную таблицу: GRENKE Chess Classic
В немецких городах Карлсруэ и Баден-Бадене проходит международный шахматный турнир GRENKE Chess Classic (круговая система, 8 участников).
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Национального олимпийского комитета Армении, в четвертом туре Левон Аронян победил Маттиаса Блюбаума, отпраздновав вторую победу подряд.
Результаты 4-го тура. Блюбаум – Аронян 0;1, Вашье-Лаграв – Хоу Ифань 1:0, Карлсен – Каруана, Найдич – Майер – ничьи.
Положение после 4 туров. 1. Аронян – 3; 2-4. Каруана, Найдич, Хоу Ифань – по 2,5; 5-6. Вашье-Лаграв, Карлсен – по 2; 7. Майер – 1; 8. Блюбаум – 0,5.