Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Շվեդիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 7-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Շվեդիայի վարչապետ Ստեֆան Լյովենին՝ Շվեդիայի մայրաքաղաք Ստոկհոլմում իրականացված ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ, որն անմեղ մարդկային կյանքեր է խլել։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Շվեդիայի համար այս դժվարին պահին իմ անկեղծ ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Շվեդիայի բարեկամ ժողովրդին ու զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով տոկունություն ու ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում:
Հանրապետության Նախագահն այս համատեքստում վերահաստատել է Հայաստանի համերաշխությունը միջազգային ահաբեկչության դեմ մղվող պայքարին, որի թիրախ են դառնում բազմաթիվ անմեղ մարդիկ։

Президент Армении направил телеграмму соболезнования премьер-министру Швеции
Президент Армении Серж Саргсян 7 апреля направил телеграмму соболезнования Премьер-министру Швеции Стефану Лёвену в связи с совершенным в столице Швеции Стокгольме террористическим актом, который отнял жизни невинных людей.
"В этот труднейший для Швеции момент выражаю свои искренние соболезнования и поддержку Вам, дружественному народу Швеции и родным погибших, желая им выдержки и духовного мужества, а раненым - скорейшего выздоровления",- как сообщилиАрменпрессв Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, сказано в телеграмме соболезнования.
Президент Республики в этом контексте подтвердил солидарность Армении в борьбе, ведущейся против международного терроризма, целью которого становятся многочисленные невинные люди.