Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ:
Մաղթում եմ ձեզ երջանկություն և ամենայն բարիք: Մաղթում եմ բոլորիդ, որ այս գեղեցիկ տոնը միշտ դիմավորեք բարձր տրամադրությամբ:
Մենք՝ որպես պետություն և հասարակություն, մտնում ենք փոփոխությունների և զարգացման կարևորագույն փուլ, և այս գործընթացներում առանձնակի մեծ է լինելու ձեր դերակատարությունը:
Բազմադարյա Հայաստանը ամուր է եղել նաև ձեզնով, իսկ այսօր՝ նորացող մեր հայրենիքը ուժեղ և առաջադեմ է առավելապես ձեզնով: Ամուր և ավանդական ընտանիքը առհավատչյան է մեր ժողովրդի հարատևության, և այդ հավերժության պատվարը դարձյալ դուք եք:
Այսօր առանձնահատուկ շնորհավորում եմ այն մայրերին, որոնց որդիները հսկում և անառիկ են պահում մեր երկրի սահմանները, նաև գլուխ եմ խոնարհում այն մայրերի առջև, որոնց որդիներն անմահացան:
Կրկին շնորհավորելով՝ մաղթում եմ ձեզ ընտանեկան սեր ու ջերմություն, աշխատանքային հաջողություններ, հասարակական եռանդուն, արդյունավետ գործունեություն և հատկապես՝ կանացի հմայք ու գեղեցկություն»:

President Sargsyan addresses congratulatory message on Motherhood and Beauty Day
YEREVAN, APRIL 7, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan addressed a congratulatory message on April 7 on the occasion of Motherhood and Beauty Day, press service of the President’s Office told Armenpress.
“Dear Ladies,
I congratulate you on the occasion of Motherhood and Beauty Day.
I wish you happiness and all the best. I wish that you always celebrate this beautiful day in high spirits.
We, as a state and society, are entering a critical stage of reforms and development, and your role in these processes will be particularly great. The centuries-old Armenia was strong in part because of you, while today our renewed Motherland is strong and progressive mainly because of you. The strong and traditional family is the pledge of our nation’s incessant existence, and you are also the safeguards of that eternal existence.
Today I extend my special congratulations to the mothers whose sons guard and keep inviolable the borders of our country; I also bow to the mothers whose sons became immortals.
I congratulate you once again and wish love and warmth in your families, success in your work, active and efficient social activities, and especially womanly charm and beauty”.