Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ:
Մաղթում եմ ձեզ երջանկություն և ամենայն բարիք: Մաղթում եմ բոլորիդ, որ այս գեղեցիկ տոնը միշտ դիմավորեք բարձր տրամադրությամբ:
Մենք՝ որպես պետություն և հասարակություն, մտնում ենք փոփոխությունների և զարգացման կարևորագույն փուլ, և այս գործընթացներում առանձնակի մեծ է լինելու ձեր դերակատարությունը:
Բազմադարյա Հայաստանը ամուր է եղել նաև ձեզնով, իսկ այսօր՝ նորացող մեր հայրենիքը ուժեղ և առաջադեմ է առավելապես ձեզնով: Ամուր և ավանդական ընտանիքը առհավատչյան է մեր ժողովրդի հարատևության, և այդ հավերժության պատվարը դարձյալ դուք եք:
Այսօր առանձնահատուկ շնորհավորում եմ այն մայրերին, որոնց որդիները հսկում և անառիկ են պահում մեր երկրի սահմանները, նաև գլուխ եմ խոնարհում այն մայրերի առջև, որոնց որդիներն անմահացան:
Կրկին շնորհավորելով՝ մաղթում եմ ձեզ ընտանեկան սեր ու ջերմություն, աշխատանքային հաջողություններ, հասարակական եռանդուն, արդյունավետ գործունեություն և հատկապես՝ կանացի հմայք ու գեղեցկություն»:

Серж Саргсян направил поздравительное послание в связи с Днем материнства и красоты
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание по случаю Дня материнства и красоты. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе аппарата президента РА.
“Дорогие женщины!
Поздравляю вас с Праздником материнства и красоты!
Желаю вам счастья и всяческих благ. Желаю всем вам всегда встречать этот прекрасный праздник в приподнятом настроении.
Мы как государство и общество вступаем в важнейший этап изменений и развития, и в этих процессах ваша роль особенно велика. Многовековая Армения всегда была крепка и благодаря вам, а сегодня наша обновляющаяся родина сильна и прогрессивна в большой степени именно благодаря вам. Прочная и традиционная семья – гарантия вечности нашего народа, и силой этой вечности также являетесь вы.
Сегодня хочу особо поздравить матерей, чьи сыновья охраняют и делают неприступными границы нашей страны, склоняю голову перед матерями, чьи сыновья стали бессмертными.
Вновь поздравляя, желаю вам семейной любви и тепла, трудовых успехов, энергичной, плодотворной общественной деятельности и, в особенности, женского очарования и красоты”.