Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի նորընտիր նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 3-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալեքսանդր Վուչիչին՝ Սերբիայի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության Նախագահը Սերբիայի նորընտիր Նախագահ Վուչիչին մաղթել է հաջողություն և նորանոր ձեռքբերումներ այդ բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում:
Ընդգծելով, որ երկու ժողովուրդների միջև դարավոր բարեկամությունը խարսխված է պատմամշակութային ընդհանրությունների վրա, որոնք ամուր հենք են ծառայում միջպետական կապերի հետագա ընդլայնման համար, Սերժ Սարգսյանը մեծապես կարևորել է Սերբիայի հետ համագործակցության զարգացումը թե՛ երկկողմ և թե՛ բազմակողմ հարթություններում:

Armenian President sends congratulatory message to newly elected President of Serbia
YEREVAN, APRIL 3, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory message on April 3 to Aleksandar Vucic on being elected as President of Serbia.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Armenian President’s Office, President of the Republic of Armenia wished success and new achievements to the
newly-elected President Vucic in this high and responsible position.
Emphasizing the fact that the centuries-old friendship between both people is based on the historical and cultural commonalities, which serves as a solid basis for further expansion of intergovernmental relations, President Serzh Sargsyan stressed the importance of cooperation with Serbia, both on bilateral and multilateral platforms.