ԻՊ հարձակման հետևանքով թուրքական բանակում նոր կորուստներ են գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը հարձակվել է Սիրիայի հյուսիսում «Եփրատի վահան» գործողությունն իրականացնող թուրքական զինված ուժերի վրա: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է թուրքական «Դողան» գործակալությունը:
Հարձակման հետևանքով սպանվել է երկու թուրք զինվոր, 15-ը վիրավոր են:
Թուրքիայի զինված ուժերից հայտնել են, որ գործողությունների ընթացքում ոչնչացվել է ԻՊ 58 անդամ: Բացի այդ, թուրքական կողմը հայտնում է, որ էլ-Բաբ շրջանում իրենց վերահսկողության տակ են առնվել ռազմավարական նշանակություն ունեցող բարձունքներ:
Թուրքիան Սիրիայի տարածքում 2016 թվականի օգոստոսի 24-ից իրականացնում է «Եփրատի վահան» անունը կրող գործողություն: «Իսլամական պետություն» խմբավորման դեմ պայքարելու պատրվակով թուրքական ուժերը հիմնական հարվածը հասցնում են Սիրիայի քրդերին:

Вследствие нападения боевиков ИГИЛ в турецкой армии имеются новые потери
В ходе проведения военных действий в рамках операции «Щит Евфрата»на севере Сирии боевики ИГИЛ напали на турецких военнослужащих. Как передает«Арменпресс», об этом сообщает агентство «Доган».
В результате нападения были убиты 2 турецких военнослужащих. 15 турецких военнослужащих получили ранения.
По сообщению Генштаба ВС Турции, были нанесены удары по целям, принадлежащим силам ИГИЛ. Было уничтожено 58 террористов, вместе с боевой техникой, а в районе Эль-Баба были взяты под контроль объекты, принадлежащие силам ИГИЛ.
С 24-го августа 2016 года Турция проводитна севере Сирии операцию «Щит Евфрата». Под предлогом борьбы с ИГИЛ, Турция основные удары наносит по позициям сирийских курдов. С начала боевых действий по сей день турецкая сторона потеряла уже более 40военнослужащих.