«Momondo» միջազգային որոնողական համակարգը ճանաչել է Երևանը որպես 2017թ. զբոսաշրջային մատչելի քաղաք
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանը, որպես զբոսաշրջային գրավիչ և յուրօրինակ քաղաք, մշտապես հայտնվում է միջազգային տպագիր և էլեկտրոնային մամուլի ուշադրության կենտրոնում: Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնից տեղեկացնում են, որ բրիտանական հայտնի www.momondo.co.uk որոնողական համակարգը Երևանը ներառել է 2017թ. մատչելի զբոսաշրջային քաղաքների շարքում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հոդվածում առանձնացվել են տարվա 12 ամիսների համար այցելության նախընտրելի քաղաքները: Երևան այցելելու համար խորհուրդ է տրվում ընտրել հունիս ամիսը: Նախընտրելի և մատչելի քաղաքների շարքում են հայտնվել նաև Բուլղարիայի Սոֆիա, ԱՄՆ Տեխաս նահանգի Սան Անտոնիո, Իռլանդիայի Բելֆաստ, Ուկրաինայի Լվով, Հունաստանի Կալամատա քաղաքները և այլն:
Հեղինակները Երևանում պարտադիր այցելության վայրերից նշել են Հյուսիսային պողոտան, Օպերայի շրջակայքն ու Հանրապետության հրապարակը, ուր այցելուները կարող են հիանալ յուրօրինակ պարող շատրվաններով:

Международная поисковая система «Momondo» признала Ереван доступным туристическим городом 2017 года
Ереван, как уникальный и привлекательный туристический город, постоянно оказывается в центре внимания международных печатных и электронных СМИ. В Управлении туризма мэрии Еревана сообщают, что известная британская поисковая система www.momondo.co.uk включила Ереван в список доступных для туризма стран 2017 года.
Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении информации и по связям с общественностью мэрии Еревана.
В статье отмечены города, предпочтительные для посещения в течение 12 месяцев в году. Для визита в Ереван посетителям советуют выбрать июнь. В числе предпочитаемых и доступных стран оказались и столица Болгаии София, Сан-Антонио (штат Техас, США), Белфаст (Ирландия), Львов (Украина), Каламата (Греция) и др.
В числе мест, которые следует посетить в Ереване, авторы отметили Северный проспект, территорию рядом со зданием Оперы и балета и Площадь республики, на которой посетители смогут полюбоваться уникальными танцующими фонтанами.