«Momondo» միջազգային որոնողական համակարգը ճանաչել է Երևանը որպես 2017թ. զբոսաշրջային մատչելի քաղաք
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանը, որպես զբոսաշրջային գրավիչ և յուրօրինակ քաղաք, մշտապես հայտնվում է միջազգային տպագիր և էլեկտրոնային մամուլի ուշադրության կենտրոնում: Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնից տեղեկացնում են, որ բրիտանական հայտնի www.momondo.co.uk որոնողական համակարգը Երևանը ներառել է 2017թ. մատչելի զբոսաշրջային քաղաքների շարքում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հոդվածում առանձնացվել են տարվա 12 ամիսների համար այցելության նախընտրելի քաղաքները: Երևան այցելելու համար խորհուրդ է տրվում ընտրել հունիս ամիսը: Նախընտրելի և մատչելի քաղաքների շարքում են հայտնվել նաև Բուլղարիայի Սոֆիա, ԱՄՆ Տեխաս նահանգի Սան Անտոնիո, Իռլանդիայի Բելֆաստ, Ուկրաինայի Լվով, Հունաստանի Կալամատա քաղաքները և այլն:
Հեղինակները Երևանում պարտադիր այցելության վայրերից նշել են Հյուսիսային պողոտան, Օպերայի շրջակայքն ու Հանրապետության հրապարակը, ուր այցելուները կարող են հիանալ յուրօրինակ պարող շատրվաններով:

YEREVAN, JANUARY 31, ARMENPRESS. Yerevan, as an attractive and unique tourist city, always appears in the spotlight of international print and electronic media, press service of Yerevan Municipality told “Armenpress”.
The tourism department of Yerevan Municipality informs that the famous British www.momondo.co.uk searching system included Yerevan in the list of 2017 affordable tourist cities.
The article identified the preferred cities to visit for 12 months of the year. It was recommended to visit Yerevan in June.
The authors of the article identified the must-visit places in Yerevan which are the Northern Avenue, the area around the Opera House, the Republic Square where visitors can enjoy dancing fountains.