Հրապարակվել Է Գերմանիայում ամերիկյան տանկերի բեռնաթափման տեսագրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայի Բերմերհաֆեն նավահանգիստ հունվարի 8-ին ժամանել են լրացուցիչ նավեր, որոնք բեռնված Էին ամերիկյան զրահատեխնիկայով: Տանկերի եւ հաուբիցների բեռնաթափման կադրերը հրապարակել Է RT Deutsch ալիքը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Զրահատեխնիկան Գերմանիայից երկաթուղով կուղարկեն Արեւելյան Եվրոպա՝ «Ատլանտյան վճռականություն» (Atlantic Resolve) գործողության օգնական ուժերի համար:
Սպասվում Է, որ հունվարի 12-ին տանկերը կժամանեն Լեհաստան: Norddeutsche Rundfunk-ի տվյալներով՝ սպառազինությունը կտեղափոխեն 900 վագոններով. եթե դրանք բոլորը միասին շարեն, կստացվի 15 կիլոմետր երկարությամբ գնացք:
Ընդամենն Արեւելյան Եվրոպա կտեղափոխվեն M1 Abrams 87 մարտական տանկ, M2 Bradley 144 հետեւակի մարտական մեքենա, М109 Paladin 18 ինքնագնաց հաուբից եւ այլ ռազմական տեխնիկա, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Появилось видео выгрузки американских танков в Германии
В воскресенье внемецкий порт Бремерхафен прибыли дополнительные суда самериканской бронетехникой. Кадры выгрузки танков игаубиц опубликовал каналRT Deutsch.
Из Германии бронетехнику пожелезной дороге направят вВосточную Европу дляподдержки операции "Атлантическая решимость" (Atlantic Resolve). Ожидается, что 12 января танкиприбудут вПольшу, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По даннымNorddeutsche Rundfunk, вооружение будут перевозить в900 вагонах – если их все составить вместе, получится поезд длиной 15 километров.
Всего вВосточную Европу будут переброшены 87 боевых танков M1 Abrams, 144 боевые машины пехоты M2 Bradley,18 самоходных гаубиц М109 Paladin идругая военная техника.