Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մասնակցել է ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ռուսաստանի Դաշնության հյուսիսային մայրաքաղաք Սանկտ Պետերբուրգում դեկտեմբերի 26-ին կայացած Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստից հետո տեղի է ունեցել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանը, որին Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի նախագահների հետ միասին մասնակցել է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Կազմակերպության անդամ պետությունների ղեկավարներն անդրադարձել են միջազգային արդի խնդիրներին ու մարտահրավերներին, Կազմակերպության ընթացիկ գործունեությանը և առաջիկա ծրագրերին:
Բելառուսի նախագահի բացակայության և դրանով պայմանավորված քվորում չլինելու պատճառով ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի նշանակման հարցը հետաձգվել է մինչև հաջորդ տարվա ապրիլին կայանալիք կազմակերպության Հավաքական անվտանգության խորհրդի հաջորդ նստաշրջան:

YEREVAN, DECEMBER 26, ARMENPRESS. Following the Supreme Eurasian Economic Councilsession on December 26 in the northern capital of Russia, St. Petersburg, CSTO Collective Security Council session took place attended by President of Armenia Serzh Sargsyan and his counterparts from Russia, Kazakhstan, Tajikistan and Kirgizstan counterparts.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Armenian President’s Office, the Heads of the Member States of the Organization touched upon the current regional and international challenges, the ongoing activities of the Organization and future plans.
Due to the absence of the President of Belarus it was impossible to vote and the issue of appointment of a new General-Secretary has been delayed until the next session of the Council, April 2017.