Իրկուտսկում արտակարգ դրություն Է մտցվել «Բոյարիշնիկ»-ից զանգվածային թունավորման պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրկուտսկի քաղաքագլուխ Դմիտրի Բերդնիկովը արտակարգ դրության ռեժիմ Է սահմանել քաղաքում, որտեղ 41 մարդ Է մահացել սպիրտ պարունակող արտադրանքից թունավորվելու հետեւանքով: Արգելված Է սպիտ պարունակող ոչ սննդային ամբողջ արտադրանքի վաճառքը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, քաղաքի ղեկավարը հայտարարել Է արտակարգ իրավիճակների հանձնաժողովի նիստում:
«Մինչեւ հանգամանքների պարզումը նպատակահարմար Է արգելք սահմանել ոչ միայն «Բոյարիշնիկ»-ի, այլեւ սպիրտ պարունակող բոլոր հեղուկների վաճառքի վրա», ասել Է նա:
Իրկուտսկում լոգանքներ ընդունելու համար նախատեսված սպիրտ պարունակող միջոցի՝ «Բոյարիշնիկ»-ի թունավորման զոհ Է դարձել 41 մարդ: Ընդամենը թունավորումից տուժել Է 57 մարդ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Иркутске ввели режим ЧС в связи с массовым отравлением "Боярышником"
Мэр Дмитрий Бердников ввел режим чрезвычайной ситуации (ЧС) в Иркутске, где от отравления спиртосодержащей продукцией умерли 41 человека. Запрещена продажа всей непищевой спиртсодержащей продукции. Об этом глава города заявил на заседании комиссии по ЧС.
"Запрет целесообразно ввести до выяснения обстоятельств не только на продажу "Боярышника", но и на всю спиртосодержащую жидкость", - сказал он,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Жертвами отравления спиртосодержащим средством для принятия ванн "Боярышник" в Иркутске стали 41 человека. Всего от отравления пострадали 57 человека.