Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 17-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նորին Սրբություն Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսին՝ ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ՝ մաղթելով նրան քաջառողջություն, ամենայն բարիք և մեծագույն հաջողություններ աշխարհում խաղաղության ամրապնդմանն ուղղված վճռական ջանքերում: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք վայելում եք խորին հարգանք, մեծ համակրանք և բարձր հեղինակություն հայ ժողովրդի կողմից, ինչը առիթ ենք ունեցել զգալու 2016 թվականի հունիսին Հայաստան կատարած Ձեր այցի ժամանակ:
Ջերմությամբ լի Ձեր այցը Հայաստանի և Սուրբ Աթոռի միջև միջպետական և միջեկեղեցական ավանդական բարեկամական հարաբերությունների պերճախոս վկայությունն է և համերաշխության կարևոր պատգամ այսօրվա հակամարտող աշխարհին»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Серж Саргсян направил поздравительное послание Папе римскому Франциску
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 17 декабря, направил поздравительное послание Его Святейшеству Папе Римскому Франциску в связи с его 80-летием, пожелав понтифику здоровья, всех благ и больших успехов в решительных усилиях, нацеленных на укрепление мира во всем мире. Об этом Арменпресс сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА.
«Вы пользуетесь глубоким уважением, большой симпатией и высоким авторитетом у армянского народа, и у Вас был повод почувствовать это в ходе Вашего визита в Армению в июне 2016 года.
Преисполненный теплоты Ваш визит – красноречивое свидетельство традиционных дружественных межгосударственных и межцерковных отношений между Арменией и Святым Престолом и важный завет солидарности для сегодняшнего противоборствующего мира», – говорится в поздравительном послании президента РА.