Նոր մանրամասներ Երևանում բանկոմատների վրա հարձակումներից
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում դեկտեմբերի 16-ին հարձակումներ են եղել բանկոմատների վրա: «Արմենպրես»-ի ֆոտոխցիկը ֆիքսել է պայթեցված բանկոմատներից մեկը` Սարյան փողոցում: Երկրորդ բանկոմատը, որի վրա եղել է հարձակում, գտնվում է Բաղրամյան փողոցում` ՎՏԲ բանկի մասնաճյուղի կողքին: Հարձակվողները փորձել են այն ևս պայթեցնել, սակայն չեն հասցրել ավարտել իրենց գործը: Բանկոմատի կողքին դեռևս տեղադրված են պայթուցիկները: Տեղում աշխատում են իրավապահները: Սարյան փողոցում շների միջոցով մասնագետներն աշխատանք են տանում գտնելու հանցագործներին:
Քննչական կոմիտեից խոստացան մանրամասներ տրամադրել մի փոքր ուշ: Պաշտոնական մարմինները դեռևս չեն տրամադրում տեղեկատվություն` արդյոք բանկոմատից կարողացել են գումար հափշտակել:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին, որ դեկտեմբերի 16-ին, ժամը 06:15-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Սարյան 8 և Սարյան 10 հասցների միջնամասում ձայներ են լսվում, փախչող մարդիկ են նկատվում: Այս պահին այնտեղ աշխատում են ոստիկանները: Դեպքերի վերաբերյալ մանրամասները կհաղորդվեն ավելի ուշ:

YEREVAN, DECEMBER 16, ARMENPRESS. Unknown assailants have carried out attacks on ATMs in Yerevan. ARMENPRESS acquired photos from the scene in Saryan Street. The second ATM is located in Baghramyan Street, next to the VTB bank. The assailants attempted to blast it open but failed to finish in time. Explosives were left next to the ATM. Law enforcement agencies are currently at the scene. Police are using K-9s in Saryan Street.
The Investigative Committee reported that details will be issued a little later. Authorities aren’t giving any info in terms of the amount taken by the robbers.
The Yerevan Police Department told ARMENPRESS they received a call on December 16, at 06:15 stating that loud noises are heard in Saryan Street and unknown individuals are seen fleeing. Law enforcement agencies are currently working at the scene. Additional information will be provided soon.