Քիմ Քարդաշյանը դարձել Է 2016 թվականին առավել մեծ ժողովրդականություն վայելած սելֆիների հեղինակը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2016 թվականին ցանցի օգտատերերը ամենից հաճախ Google-ում փնտրել են ռեփեր Քանյե Ուեսթի կնոջ՝ Քիմ Քարդաշյանի սելֆիները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Time հանդեսը:
Ինչպես նշում Է հրատարակությունը, Instagram-ում Քարդաշյանի օգտահաշվի ժողովրդականության վրա ազդել Է կիսամերկ տեսքով լուսանկարի հրապարակումը: Բացի այդ, 2016 թվականին նա թողարկել Է գիրք, որն ամբողջությամբ բաղկացած Է Instagram-ում արդեն հրապարակված լուսանկարներից:
Առավել մեծ ժողովրդականություն վայելող սելֆիների ցուցակում երկրորդ տեղն զբաղեցրել Է Շերոն Օսբոռնի՝ ռոքեր Օզի Օսբոռնի կնոջ եւ «Օսբոռնների ընտանիքը» ռեալիթի-շոուի աստղի հաշիվը: Օսբոռնը մերկ լուսանկարվել Է հաջակցություն Քիմ Քարդաշյանի եւ լուսանկարը հրապարակել իր Instagram-ում:
Հնգյակում տեղ են գտել նաեւ ռեփեր Աշերը, դերասան Սեբաստիան Սթենը եւ ԱՄՆ-ի ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
Սելֆիների վերաբերյալ առավել տարածված որոնողական հարցումներում նշվում Է Ջասթին Թիմբեռլեյքի Instagram-ը, որը ԱՄՆ-ի ընտրությունների վաղաժամկետ քվեարկութան օրը լուսանկար Էր հրապարակել Մեմֆիսի ընտրատեղամասից: Նահանգի իշխանությունները հայտարարել են, որ լուսանկարի հրապարակումը դիտարկում են որպես օրենքի խախտում:
Առավել մեծ ժողովրդականություն վայելող սելֆիների հեղինակների տասնյակ են մտել երաժիշտ եւ հեղինակ Ջարեդ Լեթոն, ամերիկացի մոդել Նիկոլ Օսթինը, դերասան Ջեյմս Ֆրանկոն եւ երգչուհի Քեթի Փերրին:

Ким Кардашьян стала автором самого популярного селфи 2016 года
В 2016 году пользователи сети чаще всего искали в Google селфи жены рэпера Канье Уэста Ким Кардашьян. Об этом сообщает журнал Time.
Как отмечает издание, на популярность аккаунта Кардашьян в Instagram повлияла публикация снимка в обнаженном виде. Кроме того, в 2016 году она выпустила собственную книгу, которая полностью состоит из уже опубликованных в Instagram фотографий.
Второе место в списке самых популярных селфи по запросам Google занял аккаунт Шэрон Осборн, жены рокера Оззи Осборна и звезды реалити-шоу «Семейка Осборновե. Осборн снялась голой в знак поддержки Кардашьян и опубликовала снимок в своем Instagram.
В пятерку также вошли рэпер Ашер, актер Себастьян Стэн и избранный президент США Дональд Трамп,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
В наиболее популярных запросах о селфи значится Instagram Джастина Тимберлейка, который в день досрочного голосования на выборах в США опубликовал фотографию с избирательного участка в Мемфисе. Власти штата заявили, что рассматривают публикацию снимка как нарушение закона.
В десятку авторов наиболее популярных селфи вошли музыкант и актер Джаред Лето, американская модель Николь Остин, актер Джеймс Франко и певица Кэти Перри.