ԻՊ խոսնակը խմբավորման զինյալներին կոչ է արել հարձակվել թուրքական դեսպանատների վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման նոր խոսնակը կոչ է արել կողմնակիցներին հարձակումներ իրականացնել թուրքական դեսպանատների և հյուպատոսարանների վրա: Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է թուրքական Demokrathaber.net-ը:
Խմբավորման նոր խոսնակ Աբու Հասան ալ-Մուհաջիրը հրապարակած առաջին ձայնագրության մեջ ԻՊ զինյալներին հորդորում է չփախչել պատերազմի հրապարակներից` ասելով, թե «սա խաչակիրների վերջին պատերազմն է»:
Ձայնագրության մեջ նա հորդորում է նաև «հարձակումներ իրականացնել աշխարհիկ թուրքական կառավարության նկատմամբ ցանկացած` անվտանգության, ռազմական, տնտեսական և մեդիա ոլորտներում, մասնավորապես աշխարհում Թուրքիայի դեսպանատների և հյուպատոսարանների վրա»:

Спикер ИГИЛ призвал боевиков террористической организации нападать на турецкие посольства
Новый спикер ИГИЛ призвал боевиков террористической организации нападать на турецкие посольства и консульства. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает агентство Demokrathaber.net.
В первом видеообращении новый спикер ИГИЛ Абу Хасан аль-Мухаджир призывает боевиков не сбегать с поля боя, сказав, что это «последний поход крестоносцев».
В записи он призвал боевиков террористической организации нападать на турецкие посольства и консульства, на представительства турецких властей любого уровня и отрасли.