WikiLeaks-ը հրապարակել Է Քլինթոնի ընտրարշավի ղեկավար Ջոն Փոդեսթայի նամակագրության 34-րդ մասը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: WikiLeaks-ի կայքը նոյեմբերի 7-ին հրապարակել Է ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնի ընտրարշավի ղեկավար Ջոն Փոդեսթայի գաղտնի նամակագրության 34-րդ մասը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Առաջին մասի հրապարակումը տեղի Էր ունեցել հոկտեմբերի 8-ին, կայքի վարչակազմը նամակագրությունը զետեղում Է մաս առ մաս՝ օրական մի քանի հազար նամակ: Հերթական մասի հրապարակումից հետո հասարակայնությանը հասանելի են դարձել 56,5 հազարից ավելի Էլեկտրոնային նամակներ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

WikiLeaks опубликовал 34-ю часть переписки главы штаба Клинтон
Сайт WikiLeaks впонедельник опубликовал 34-ю часть конфиденциальной переписки председателя избирательной кампании кандидата впрезиденты США Хиллари Клинтон— Джона Подесты.
Публикация первой части состоялась 8 октября, администрация сайта выкладывает переписку партиями понесколько тысяч писем вдень. С публикацией очередной части общественности стали доступны более 56,5 тысячи электронных писем,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В начале октября основатель WikiLeaks Джулиан Ассанж входе видеомоста вБерлине пообещал доконца года опубликовать "значительные данные"повыборам вСША.