Քիմ Քարդաշյանին կողոպտողները հարձակվելուց առաջ գրեթե մեկ ժամ գտնվել են նրա համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզում Քիմ Քարդաշյանին կողոպտած հանցագործները, տեսախցիկներից ստացված տվյալների համաձայն, հարձակվելուց առաջ 49 րոպե գտնվել են ամերիկյան հեռուստաաստղի համարում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 17-ին հայտնել Է բրիտանական Mirror թերթը:
Հրատարակության տեղեկությունների համաձայն՝ երեք չարագործներ հեշտությամբ թափանցել են համար, քանի որ նրանց հայտնի Է եղել շենք մտնելու «անվտանգության կոդը»: Բացի այդ, ոստիկանությունը ենթադրում Է, որ կողոպտիչները ցանկանում Էին մոլորության մեջ գցել քննիչներին եւ ստիպել նրանց՝ «հավատալ, որ իրենք պրոֆեսիոնալներ չեն aեղել»՝ Քարդաշյանի զարդերից մեկը, թողնելով հյուրանոցից ոչ հեռու, որը գտնվել Է հարձակումից մի քանի օր հետո, նշում Է թերթը: Իրավապահները, ընդհակառակը, վստահ են, որ «բոլոր իրական հանցանշանները մատնանշում են, որ կողոպտիչները շատ հմուտ արհեստավարժներ են», մեջբերել Է թերթը ոստիկանության հայտարարությունը:
Քարդաշյանին կողոպտել են հոկտեմբերի լույս 3-ի գիշերը Փարիզի 9-րդ օկրուգի ոչ մեծ մասնավոր հյուրանոցում: Նրանից հափշտակվել են զարդատուփ՝ մոտավորապես 5 մլն եվրո գումարի թանկարժեք իրերով, եւ 4 մլն եվրո արժողությամբ մատանի: Կողոպտիչները նաեւ շարժական երկու հեռախոս են տարել:

Грабители Ким Кардашьян почти час находились в ее номере перед
Преступники, которые ограбили Ким Кардашьян в Париже, находились в номере американской звезды реалити-шоу 49 минут до нападения, согласно данным полученным с камер видеонаблюдения. Об этом сообщила в понедельник британская газетаMirror.
По ее сведениям, трое злоумышленников с легкостью проникли в номер, поскольку им был известен "код безопасности" для входа в здание. Кроме того, полиция полагает, что грабители хотели ввести следователей в заблуждение и заставить их "поверить, что они были любителями", оставив одно из ювелирных украшений телезвезды неподалеку от отеля, которое было найдено через несколько дней после нападения, указывает издание. Правоохранители, напротив, уверены, что "все реальные улики указывают на то, что они (грабители) чрезвычайно искусные профессионалы", цитирует газета заявление полиции.
В ночь на 3 октября несколько мужчин в полицейской форме и маскахвломилисьв номер Кардашьян в Париже. Они угрожали 35-летней фотомодели огнестрельным оружием, но увечий ей не причинили. Забрав все украшения, преступники скрылись с награбленным в неизвестном направлении,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
По некоторым данным, стоимость украденного приближается к $10 млн. Так, по данным телекомпании CNN, только одно кольцо Кардашьян оценивается примерно в $4 млн, оно якобы было застраховано на такую же сумму. Дерзкое ограбление вынудило звезду реалити-шоу спешно вернуться в США и нанять не менее 20 охранников.