Քիմ Քարդաշյանը ԱՄՆ Է վերադարձել 20 թիկնապահների ուղեկցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկյան ռեալիթի շոուների աստղ Քիմ Քարդաշյանը, որին կողոպտել Էին Փարիզում, Նյու Յորք Է ժամանել 20 թիկնապահների ուղեկցությամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է TMZ պորտալը:
Հայտնի ամերիկուհու անվտանգությունը նաեւ ապահովում Էին Նյու Յորքի ոստիկանության դեպարտամենտի աշխատակիցները, նշում Է պորտալը, որը զետեղել Է Քարդաշյանի ու նրա ամուսնու՝ Քանյե Ուեսթի ժամանման տեսագրությունը: Աստղին ուղեկցող ավտոշարասյունը բաղկացած Էր տասը մեքենաներից:
Ինչպես արդեն հաղորդվել Է, Փարիզում Քիմ Քարդաշյանից կողոպտիչներն առնվազն 10 մլն եվրո արժողությամբ իրեր են հափշտակել: Կողոպուտը տեղի Է ունեցել լույս հոկտեմբերի 3-ի գիշերը այն հյուրանոցում, որտեղ իջեւանել Էր Քարդաշյանը: Reuters գործակալության տվյալներով՝ նրանից հափշտակել են զարդատուփ՝ հինգ-վեց միլիոն եվրո արժողությամբ զարդերով, եւ չորս մլն եվրո գնահատվող մատանի: Կողոպտիչները նաեւ տարել են երկու շարժական հեռախոս:
Ավազակային հարձակմանը մասնակցել Է դիմակավոր հինգ մարդ, որոնք ոստիկանական համազգեստ Էին հագել: Նրանք կապկպել են իրենց զոհին եւ փակել լոգարանում: Քարդաշյանի ներկայացուցիչը հայտարարել Է, որ նա չի տուժել, բայց շոկային վիճակում Է:
Քարդաշյանի ամուսինը՝ Քանյե Ուեսթը, ընդհատել Է համերգը Նյու Յորքում՝ դա բացատրելով անհետաձգելի ընտանեկան հանգամանքներով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Ким Кардашьян вернулась в США в сопровождении 20 телохранителей
Звезда американских реалити-шоу Ким Кардашьян, подвергшаяся ограблению вПариже, прибыла вНью-Йорк всопровождении охраны, состоящей порядка из20 телохранителей, сообщает порталTMZ.
Безопасность американской знаменитости также обеспечивали сотрудники департамента полиции Нью-Йорка, отмечает портал, разместивший видео прибытия Кардашьян иее супруга Канье Уэста. Кортеж, сопровождавший звезду, состоял из10 автомобилей.
Ограбление произошло вночь напонедельник вотеле, где остановилась Кардашьян. По данным агентстваРейтер, уженщины были похищены шкатулка сдрагоценностями стоимостью 5-6 миллионов евро икольцо стоимостью 4 миллиона евро. Также грабители унесли два мобильных телефона,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В налете участвовало пять человек вмасках, приэтом одетых вполицейскую форму. Они связали свою жертву изаперли ее вванной. Представитель Кардашьян заявила, что звезда непострадала, нонаходится всостоянии сильного шока.
Супруг Кардашьян рэпер Канье Уэст прервал концерт вНью-Йорке, извинившись занеотложные семейные обстоятельства.