Օբաման շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին սիրիացի փախստականների ճգնաժամին արձագանքելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկայի Միացյան Նահանգները շնորհակալ է Հայաստանին սիրիացի փախստականների ճգնաժամին արձագանքելու և գլոբալ խաղաղապահ գործողություններում ներդրումների համար: Այդ մասին Հայաստանի անկախության 25-ամյակի առթիվ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշել է ԱՄՆ Նախագահ Բարաք Օբաման:
«Շնորհակալություն ենք հայտնում Հայաստանին մեր ընդհանուր նպատակներին աջակից լինելու համար, մասնավորապես՝ սիրիացի փախստականների ճգնաժամին արձագանքելու և գլոբալ խաղաղապահ գործողություններում ու միջուկային անվտանգության ասպարեզում ունեցած ներդրումների համար»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նշել է Օբաման և ավելացրել, որ Հայաստանն ու ԱՄՆ-ը կշարունակեն աշխատել միասին՝ օգնելու լիարժեք իրացնել Հայաստանի ողջ ներուժը:

US President thanks Armenia for response to Syrian refugee crisis
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. US President Barack Obama thanks Armenia for responding to the Syrian refugee crisis and for its input in global peacekeeping operations, Obama said it in the congratulatory message addressed to President Serzh Sargsyan on the occasion of independent Armenia’s 25th anniversary.
“We thank Armenia for its support of our shared goals, particularly its response to the Syrian refugee crisis and its contributions to global peacekeeping operations and nuclear security. We will continue to work together to help Armenia realize its full potential”, the message reads, reports “Armenpress”.