Իրանն ահաբեկչության դեմ պայքարում աջակցություն է հայտնել Ասադին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի հոգևոր առաջնորդ Խամենեի միջազգային հարցերով խորհրդական Ալի Աքբար Վելայաթին Դամասկոսում հայտարարել է ահաբեկչության դեմ պայքարի հարցում իր երկրի հանձնառությունը` հույս հայտնելով, որ սիրիական ժողովուրդն ու Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը արագ հաղթանակ կտանեն ահաբեկչության դեմ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Պատմության մեջ աննախադեպ են այն հսկայական ջանքերը, որը Ձեր ղեկավարությամբ (խմբ. -Ասադի) ներդրում են ժողովուրդն ու Սիրիայի կառավարությունը: Չնայած այս պատերազմում եղած անկումներին ու վերելքներին, հուսով եմ, որ Ձեր ղեկավարությամբ այս հակամարտության հարցում ապահովված են հաջողությունն ու հաղթանակը»,- Ասադի հետ հանդիպմանը Դամասկոսում ասել է Վելայաթին:
Նա ընդգծել է, որ Իրանը կշարունակի պայքարն ահաբեկչության դեմ, քանի որ դա սպառնում է ոչ միայն տարածաշրջանի, այլև ողջ աշխարհի անվտանգությանը: Վելայաթին ընդգծել է, որ Իրանն այս հարցում կօգտագործի ունեցած բոլոր հնարավորությունները:

YEREVAN, MAY 7, ARMENPRESS. A senior Iranian official has hailed Syria’s firm resistance in the face of terrorism, saying the Islamic Republic will employ all its capacities to help counter the terror groups wreaking havoc in regional countries, “Armenpress” reports citing Press TV.
In a meeting with Syrian President Bashar al-Assad in Damascus, Ali Akbar Velayati, a senior adviser to Leader of the Islamic Revolution Ayatollah Seyyed Ali Khamenei, saidthe anti-terror fight is key to the establishment of peace in the entire world.
Iran “will mobilize all resources to fight the terrorists that are perpetrating crimes against oppressed nations in the region regardless of the ridiculous categorization of those terrorists as moderates and extremists,” Velayati stated.
He also praised the Syrian nation and government for vigorously defending their homeland against terrorists, expressing hope that Arab country will eventually emerge victorious.