Ապրիլի սկզբին մենք հաղթել ենք մեր միասնական կամքի ու մեր հավատի շնորհիվ. Սերժ Սարգսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն մայիսի 4-ին հանդիպում է ունեցել Հանրային խորհրդի անդամների հետ: Հանրապետության Նախագահը պատասխանել է խորհրդի անդամներին հետաքրքրող բազմաբնույթ հարցերին, լսել նրանց առաջարկություններն ու կարծիքները հասարակությանն այսօր հետաքրքրող և մտահոգող մի շարք հարցերի վերաբերյալ, ներկայացրել իր մոտեցումները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,ՀՀ Նախագահին ուղղված հարցերը վերաբերել են ինչպես ապրիլի սկզբին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շփման գծում տեղի ունեցած իրադարձություններին, այդ օրերին հայկական բանակի գործողություններին, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք համախմբվածությանը, այնպես էլ ՀՀ արտաքին և ներքին քաղաքականությանը, ԼՂ հիմնախնդրի բանակցային գործընթացի հեռանկարին, համահայկական ներուժի համախմբմանը:
Հանդիպման մասնակիցները համակարծիք են եղել, որ համազգային, համապետական խնդիրների շուրջ միասնականությունը, համախմբվածությունը պետք է տևական լինի, անհրաժեշտ է, որ յուրաքանչյուրն իր տեղում, իր մասնագիտական բնագավառում արդյունավետ գործելու առավելագույն ջանք ներդնի՝ այդպիսով օգտակար լինելով ընդհանուր հաջողությանը: Քննարկվել են այդ տեսանկյունից պետության ակնկալիքները գիտական, հասարակական-քաղաքական շրջանակներից, ինչպես նաև Հանրային խորհրդից՝ առկա ներուժը լիարժեքորեն օգտագործելու համար: «Թող ոչ ոք չկասկածի՝ մենք վստահ քայլերով հասնելու ենք մեր բոլոր նպատակների իրականացմանը: Ապրիլի սկզբին մենք հաղթել ենք, հաղթել ենք մեր միասնական կամքի ու մեր հավատի շնորհիվ: Մեր հաղթանակները շարունակվելու են, շարունակվելու են բոլոր ոլորտներում: Այսօր ձեզնից՝ Հանրային խորհրդի անդամներից ես ակնկալում եմ ձեր մասնաբաժին աջակցությունը մեր հետագա հաղթանակների ապահովման գործում: Մենք նախ և առաջ մեր հանրության շրջանում պետք է վառ պահենք հաղթանակի բերկրանքը, հավատը սեփական ուժերին, մեզնից յուրաքանչյուրը պետք է դառնա միասնության քարոզիչ, միավորող առաջնորդ: Երբ մենք միասին ենք ու վստահ մեր ուժերին, ոչ ոք մեզ չի կարող վնասել: Իսկ մենք այսօր միասին ենք ու վստահ մեր ուժերին: Ուրեմն՝ մեր հրապարակային գործունեությամբ, մեր խոսքով ու գործով անենք այնպես, որ վաղն էլ նույն եռանդով միասնական ու վստահ լինենք: Ահա, թե ինչ օժանդակություն եմ ակնկալում ձեզնից»- ասել է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը:

Serzh Sargsyan: We won the April war due to our consolidated will and belief
YEREVAN, MAY 4, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan met with members of the Public Council on May 4. The President answered numerous questions, listened to their proposals and opinions over a number of issues of public concern, and introduced his approaches.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Office of the Armenian President, the questions addressed to the President referred to both the developments in Nagorno Karabakh conflict zone in early April, measures taken by the Armenian army during those days, Armenia-Artsakh-Diaspora unity, and domestic and foreign policy of Armenia, prospects for negotiation process of Nagorno Karabakh conflict, consolidation of pan-Armenian potentials.
The participants of the meeting shared the opinion that consolidation and unity over pan-Armenian and nationwide issues must be lasting, it is necessary that everyone acts effectively in his or her place and professional field, assisting the overall success. In this context, the expectations of the state from scientific, public-political circles, as well as from the Public Council were discussed for full utilization of the existing potentials. “No one should doubt, we will achieve the implementation of our goals with confident steps. We won in early April, we won due to our consolidated will and belief. Our victories will continue in all spheres. I expect from you, members of the Public Council, your part of support for ensuring our future victories. First and foremost, we must keep vivid the joy of the victory and confidence among the public, each of us must become a preacher of unity, unifying leader. When we are consolidated and confident of our power, no one can harm us. And today we are consolidated and confident of our power. Thus, we must do so by our public activities, deeds and words that we remain consolidated and confident in the future as well. This is my expectation from you”, President of Armenia Serzh Sargsyan said.