Ալիևը պարգևատրել է եզդի Քյարամ Սլոյանին գլխատած ոճրագործին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական Բաքուն շարունակում է մարդասպաններին և դահիճների պարգևատրելու` արդեն ավանդական դարձած քաղաքականությունը. Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն այս անգամ պարգևատրել է ՀՀ ՊՆ զինծառայող, եզդի Քյարամ Սլոյանին գլխատած ադրբեջանցի զինծառայողին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Ալիևի կողմից բարբարոսության հեղինակի պարգևատրումը երևում է ադրբեջանական Haqqin.az-ի հրապարակած լուսանկարներում:
Հայ զինծառայողների հետ դաժան հաշվեհարդար տեսած ադրբեջանցի ոճրագործներին պարգևատրելու երևույթն Ադրբեջանում նոր չէ. դեռևս 2012 թվականին ի ցույց ողջ աշխարհի Ալիևը ներում շնորհեց և կոչումով պարգևատրեց Հունգարիայում քնած ժամանակ հայ սպա Գուրգեն Մարգարյանին կացնահարած Ռամիլ Սաֆարովին, ում Ադրբեջանում որակեցին որպես «ազգային հերոս»:

YEREVAN, MAY 2, ARMENPRESS. Official Baku continues its traditional policy of awarding to its murderers and executioners: President of Azerbaijan llham Aliyev this time awarded Azerbaijani servicemen who decapitated the Armenian soldier, Yazidi Kyaram Sloyan. As “Armenpress” reports the photos of the awarding ceremony by Aliyev to the author of that barbarism are published in Haqqin.az news agency.
The awarding ceremony to Azerbaijani murderers who have brutally killed the Armenian servicemen is not a new phenomenon in Azerbaijan: Aliyev pardoned and bestowed military rank to Ramil Safarov in 2012 who killed the Armenian officer Gurgen Margaryan with an ax while he was sleeping in Hungary. Azerbaijanis called Safarov “national hero”.