Ապրիլի 24-ը Նյու Յորքում հայտատարվել է Հայոց ցեղասպանության հիշատակման օր
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նյու Յորքի նահանգապետ Էնդրյու Մ. Կումոն 2016թ. ապրիլի 24-ը հայտարարել է Հայոց ցեղասպանության հիշատակման օր:Նահանգապետի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ նահանգապետ Կումոն նշել է, որ հարգանքի տուրք է մատուցում Հայոց ցեղասպանությյան զոհերի հիշատակին, ինչպես նաև Ցեղասպանություն վերապրած այն հայերին, ովքեր կոտորածից հետո հաստատվեցին և շարունակեցին իրենց սերունդը Նյու Յորք նահանգում: Նյու Յորքի բնակիչները միանում են այնտեղի հայկական համայնքին՝ տեղի ունեցած դեպքերն ու քաղած դասերը հիշեցնելու համար:
«Այսօր ԱՄՆ-ում հայկական համայնքի արած ներդրումները վկայում են իրենց հոգու և քաջության մասին»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Կումոն:

YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. Governor of New York Andrew Cuomo announced April 24, 2016 as Armenian Genocide Commemoration Day. The Governor’s Press Service informs that Cuomo pays tribute to the Armenian Genocide victims, as well as to the survivors who resettled in the state of New York after the massacres. Residents of New York join the Armenian community to remind the events of the past and the lessons learned.
Today, the contribution by the Armenian community in the USA speaks about their spirit and courage”, “Armenpress” reports Cuomo saying.