Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռոբերտ Էլիբեկյանին ծննդյան 75-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական նկարիչ Ռոբերտ Էլիբեկյանին՝ ծննդյան 75-րդ տարեդարձի առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք արվեստագետների այն սերնդի ներկայացուցիչներից եք, ովքեր դեմ գնալով ժամանակի կարծրատիպերին, նոր էջ բացեցին հայ կերպարվեստի պատմության մեջ: Լինելով հայ գեղարվեստի վարպետների արժանավոր հետևորդը և Ձեր ընտանեկան նկարչական ավանդույթների շարունակողը՝ Դուք կարողացել եք կերտել գույների ու ձևերի մի ինքնատիպ աշխարհ, որ վաղուց ճանաչման է արժանացել ոչ միայն Հայաստանում, այլև արտերկրի հեղինակավոր ցուցասրահներում:
Բարձր գնահատականի են արժանի նաև Ձեր բեմանկարչական աշխատանքները, որոնք մեծապես նպաստել են հայ թատրոնի ու կինոյի զարգացմանը: Կրկին շնորհավորելով նշանակալի հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, ստեղծագործական նորանոր նվաճումներ և ամենայն բարիք»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Серж Саргсян поздравил Роберта Элибекяна с 75-летием
Президент Армении Серж Саргсян 21-го апреля поздравил народного художника Армении Роберта Элибекяна с 75-летием. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении, в поздравлении сказно:
«Вы относитесь к представителям того поколения художников, кто, наперекор стереотипам времени, открыл новую страницу в истории армянской живописи. Будучи достойным последователем мастеров армянской живописи и семейных традиций, Вы смогли создать своеобразный мир цвета и образа, который признан не только в Армении, но и зарубежом.
Высокой оценки достойны также ваши работы в области сценической живописи, которые способствовали развитию армянского театра и кино. Поздравляю Вас с юбилеем и желаю здоровья, новых творческих достижений и всего наилучшего».