Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակացական հեռագիր է հղել Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 17-ին ցավակացական հեռագիր է հղել Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեին՝ երկրի հարավում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի կապակցությամբ, որը խլել է տասնյակ մարդկային կյանքեր և պատճառել վիթխարի նյութական կորուստներ։
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Հանրապետության Նախագահը զոհվածների հարազատներին մաղթել է տոկունություն և արիություն, վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:

YEREVAN, APRIL 18, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a condolence telegram to Prime Minister of Japan Shinzō Abe on April 17 on the occasion of the destructive earthquake in the south of the country, which claimed lives of dozens and caused huge material damage.
As “Armenpress” was informed from the Department of Public Relations and Mass Media of Republic of Armenia President’s Office, the President of the Republic wished the relatives of the visitims strength and vigor, and speedy recovery to the injured.