Ռոբերտ Քոչարյանի առանձնատան վրա հարձակումը խստորեն դատապարտելի է. Արմեն Աշոտյան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Ռոբերտ Քոչարյանի առանձնատան վրա հարձակումը խստորեն դատապարտելի է: Ինչպես տեղեկացնում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Ռազմաքաղաքական ստեղծված պայմաններում երկրի ներսում իրավիճակի ապակայունացման մեջ շահագրգիռ կողմեր կան: Հուսամ, կպարզվեն բոլոր հանգամանքները և հետաքննությունը կտա հարցերի պատասխանը»,- գրել է նա:
ՀՀ Ոստիկանությունն ահազանգ է ստացել երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի տան վրա հարձակման մասին։ Այս մասինտեղեկացրեց ՀՀ ոստիկանության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանը։
«Օպերատիվ քննչական խումբը ներկայումս դեպքի վայրում է, կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ»,- ասաց նա։
Ռոբերտ Քոչարյանի մամուլի խոսնակ Վիկտոր ՍողոմոնյանըYerkirmedia.am-ին տեղեկացրել է, որ Քոչարյանն այժմ հանրապետությունում չէ, մեկնել է Մոսկվա՝ անձնական գործերով։
Շրջանառվում են տեղեկություններ, որ նախկին նախագահի տան ուղղությամբ նռնակ է նետվել, սակայն այս տեղեկության հաստատում կամ հերքում ոստիկանությունն առայժմ չի տվել։

Armen Ashotyan: Attack on Robert Kocharyan’s house is strictly condemnable
YEREVAN, APRIL 15, ARMENPRESS. The attack on Robert Kocharyan’s house is strictly condemnable. As “Armenpress” reports, this was stated via Facebook by Vice-President of RPA Armen Ashotyan.
“Under the current military-political situation, there are those who have interests of destabilizing the internal situation of the country. I hope that everything will be clarified and the investigation will give answers”, he wrote.
Police received a call about an attack on the 2nd President of the Republic of Armenia Robert Kocharyan’s house; this was informed by representative of the Department of Information and Public Relations of the Police of Armenia Armen Malkhasyan.
“The task force is at the scene, investigation is carried out”, he said.
Press Secretary of Kocharyan, Viktor Soghomonyan informed Yerkirmedia.am that Robert Kocharyan is currently abroad, he has departed for Moscow on personal affairs.
Rumors are circulating that a grenade has been thrown at the house, however the Police have not commented on this yet.