Ադրբեջանական դիվերսանտները հետ են շպրտվել մարտադաշտում թողնելով իրենց կապիտանի դին. Արցախը հրապարահել է փաստեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն անհաջող փորձի արդյունքում հակառակորդը հետ է շպրտվել` մարտադաշտում թողնելով ԱդրբեջանիԶՈւ կապիտանի դին: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է անհերքելի փաստեր, որոնք վկայում են, որ մարտադաշտում մնացել է 1979թ. ծնված Վագիֆ Դիլգամ օղլու Բայրամովիդին: «Ապրիլի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտզորքերիշփմանգծի հյուսիսարևելյան (Թալիշի) ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական գործողություն: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշելով թշնամական խմբի առաջխաղացումը` անցել են կազմակերպված պաշտպանության: Ծավալված մերձամարտի արդյունքում, հակառակորդը մարտադաշտում թողնելով ԱդրբեջանիԶՈւ կապիտան, Նավթալան քաղաքի բնակիչ, 1979թ. ծնված Վագիֆ Դիլգամ օղլու Բայրամովի դիակը` հետ է շպրտվել:Կատարվածը հերթական անգամ փաստում է, որ ադրբեջանական կողմը ոչ միայն չի հարգում նախօրյակին ձեռքբերված կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը, այլև սադրիչ քայլերով փորձում է նպատակաուղղված կերպով ապակայունացնել առանց այն էլ պայթունավտանգ իրավիճակը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասված է ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ապրիլի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտզորքերիշփմանգոտումարձանագրվել ենկրակիդադարեցմանշուրջպայմանավորվածությունների խախտման բազմաթիվ դեպքեր: Հակառակորդը բացի տարբեր տրամաչափի հրաձագային զինատեսակների և ականանետերի կիրառումից, ձեռնարկել է նաև հետախուզադիվերսիոն գործողության երկու փորձ:

Azerbaijani saboteurs thrown back leaving their captain’s body in battlefield: Artsakh releases facts
STEPANAKERT, APRIL 7, ARMENPRESS. The adversary was thrown back as a result of the failed sabotage attempt by the their armed forces leaving the Azerbaijani captain’s body in the battlefield. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh Republic released irrefutable facts that prove that the body of Vaqif Dilqem oglu Bayramov born in 1979 was left in the battlefiled.
“On April 6 and throughout the morning of April 7 the adversary conducted sabotage reconnaissance operations towards the northeastern parts of the contact line of Karabakh-Azerbaijani opposing forces. Armenian Defense Army Forces realizing the progress of adversary units went into a well-organized defense. As a result of the attack, the adversary was thrown back leaving the body of the Azerbaijani armed forces’ captain, a resident in Naftalan Vaqif Dilqem oglu Bayramov born in 1979 in the battlefield. This case again proves that the Azerbaijani side does not respect the ceasefire agreement and tries with provocative means to deliberately destabilize the already explosive situation”, “Armenpress” reports, the statement of the Press Service of NKR Defense Army reads.