Երևանում այս տարի ևս կանցկացվի «Ընդդեմ Ցեղասպանության հանցագործության» գլոբալ ֆորում
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում ապրիլի 23-ին կկայանա «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» խորագրով գլոբալ ֆորումը: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարն Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ֆորումի կազմակերպման հետ կապված հարցեր: «Մենք ՀՀԿ խմբակցությունում քննարկում էինք «Ընդդեմ Ցեղասպանության հանցագործության» գլոբալ ֆորումի հետ կապված հարցեր, որը տեղի կունենա Երևանում ապրիլի 23-ին»,- ասաց Սարգսյանը:
«Ընդդեմ Ցեղասպանության հանցագործության» գլոբալ ֆորումը Երևանում անցկացվել է նաև 2015թ. ապրիլի 23-ին՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ:

Global Forum “Against the Crime of Genocide” to take place in Yerevan this year
YEREVAN, MARCH 15, ARMENPRESS. Global Forum “Against the Crime of Genocide” will take place in Yerevan on April 23, 2016. Chief of Staff of the Presidential Administration Vigen Sargsyantold the journalists about this at the National Assembly.
“Armenpress” reports the Chief of Staff of the Presidential Administration discussed issues referring the organization of the Forum with members of the Republican Party of Armenia. “We discussed issues referring to the organization of the Global Forum “Against the Crime of Genocide”, which will take place on April 23 with the RPA faction”, Sargsyan said.
The Global Forum “Against the Crime of Genocide” was also organized in Yerevan in April 23, 2015, prior to the 100th anniversary of the Armenian Genocide.