Իտալացի օդաչուն կնոջ հետ վիճելուց հետո սպառնացել Էր կործանել ինքնաթիռը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալացի օդաչուն սպառնացել Է կործանել ինքնաթիռն այն բանից հետո, երբ կինը հայտարարել Է նրանից հեռանալու մտադրության մասին: Սակայն ողբերգությունից հաջողվել Է խուսափել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Times-ին:
Օդաչուն հաղորդագրություն Է ուղարկել, որում գրել Է, թե Հռոմից Ճապոնիա թռչելու ժամանակ վթարի կենթարկի երկու հարյուր ուղեւորների փոխադրող ինքնաթիռը: Սակայն, հրատարակության տվյալներով, նրա կինը հասցրել Է վտանգի մասին նախազգուշացնել Ֆյումիչինո օդանավակայանի աշխատակիցներին:
Ոստիկաններն օդաչուին ձերբակալել են թռիչքից մի քանի րոպե առաջ եւ նրան չվերթում փոխարինել այնպես, որ ինքնաթիռում գտնվող մարդիկ նույնիսկ չեն իմացել կատարվածի մասին:
Ինչպես գրում Է Times-ը, միջադեպը տեղի Է ունեցել անցյալ տարվա հունվարին: Բայց պատմությունը մինչեւ վերջերս գաղտնի Էր պահվում: Դեպքը իտալացի օդաչուի հետ տեղի Է ունեցել այն բանից երկու ամիս առաջ, երբ օդաչու Լյուբիցն ինքնաթիռը միտումնավոր կործանեց Ալպերում:

Итальянский пилот угрожал разбить самолёт после ссоры с женой
Итальянский пилот угрожал разбить самолёт из-за того, что его жена заявила о намерении уйти от него. Но трагедии удалось избежать. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этомпишет The Times.
Лётчик отправил сообщение, в котором написал, что устроит катастрофу во время перелёта из Рима в Японию, когда на борту будут находиться две сотни пассажиров. Однако, по данным издания, его супруга успела предупредить об опасности сотрудников аэропорта Фьюмичино.
Полицейские задержали пилота за несколько минут до взлёта и заменили его на рейсе так, что люди в самолёте даже не узнали о случившемся.
Как пишет Times, инцидент произошёл в январе прошлого года. Но история держалась в секрете до недавнего времени. Случай с итальянским пилотом произошёл за два месяца до того, как пилот Любицнамеренно разбил самолётв Альпах.