Balmain-ը հագուստ Է ստեղծել Քիմ Քարդաշյանի Kim Kardashian: Hollywood հավելվածի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Balmain ֆրանսիական նորաձեւության տան կրեատիվ տնօրեն Օլիվիե Ռուստենը հագուստ Է ստեղծել Kim Kardashian: Hollywood մոբիլ հավելվածի գործող անձնաց համար: Մոդելագործն ինքը նույնպես խաղի մեջ Է հայտնվել, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով WWD-ին: Ներկայացված հանդերձներն այնպիսի տեսք ունեն, ասես կարվել են թանկարժեք գործվածքներից ու թավշից եւ հիշեցնում են նորաձեւության տան՝ վերջերս թողարկած հավաքածուի իրերը:
Kim Kardashian: Hollywood մոբիլ հավելվածն աշխատում Է 2014 թվականից, դրա լսարանը հաշվվում Է մոտավորապես 60 մլն մարդ, նրանց մեծ մասը 18-ից մինչեւ 34 տարեկան կանայք են: Անցյալ տարվա նոյեմբերին խաղի նոր գործող անձ Է դարձել Chanel-ի մոդելագործ եւ կրեատիվ տնօրեն Կառլ Լագերֆելդը:
Balmain ֆրանսիական նորաձեւության տունը հիմնադրվել Է 1945 թվականին ֆրանսիացի կուտյուրիե Պիեռ Բալմենի կողմից: Տան հաճախորդներն են եղել Վիվիեն Լին, Ժան Պոլ Բելմոնդոն, Քեթրին Հեփբյոռնը, Մառլեն Դիտրիխը, Բրիջիտ Բարդոն, Սոֆի Լորենը:
Ընկերության գործող կրեատիվ տնօրեն Օլիվիե Ռուստենն իր պաշտոնն զբաղեցնում Է 2011 թվականից: Գարուն-ամառ 2016 հավաքածուի գովազդային արշավին մասնակցել են 1990-ական թվականների հայտնի մանեկենուհիներ Նաոմի Քեմփբելը, Սինդի Քրոուֆորդը եւ Կլաուդիա Շիֆերը: Նրանց սեւ-սպիտակ լուսանկարների հեղինակը լուսանկարիչ Սթիվեն Քլյայն Է

Balmain сделал одежду для мобильного приложения Ким Кардашьян
Креативный директор французского модного дома Balmain Оливье Рустен создал одежду для персонажей мобильного приложения Kim Kardashian: Hollywood. Сам модельер также появился в игре, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru. Наряды, о которых идет речь, выглядят так, будто сделаны из дорогих тканей и бархата, и напоминают вещи из недавней коллекции модного дома.
Приложение Kim Kardashian: Hollywood работает с 2014 года, его аудитория насчитывает порядка 60 миллионов человек, большинство из них — женщины в возрасте от 18 до 34 лет. В ноябре прошлого года новым персонажем игрысталмодельер и креативный директор Chanel Карл Лагерфельд.
Модный дом Balmain основан в 1945 году французским кутюрье Пьером Бальменом. Клиентами дома были Вивьен Ли, Жан-Поль Бельмондо, Кэтрин Хепберн, Марлен Дитрих, Брижит Бардо, Софи Лорен. Действующий креативный директор компании Оливье Рустен занимает свой пост с 2011 года. В рекламной кампании коллекции весна-лето 2016 приняли участие знаменитые манекенщицы 1990-х — Наоми Кэмпбелл, Синди Кроуфорд и Клаудиа Шиффер. Черно-белые фотографии манекенщиц сделал фотограф Стивен Кляйн.