Երևանը զբոսաշրջային ամենամատչելի ուղղությունների տասնյակում է
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հյուրանոցների առցանց ամրագրման «Oktogo.ru» ռուսական ծառայությունը կազմել է 2015թ. ամենամատչելի զբոսաշրջային ուղղությունների ցանկը: Վարկանիշը կազմված է 2015թ. փետրվարի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ը հյուրանոցային ամրագրումների միջին օրավարձի տվյալներով: Երևանը 2015թ. ռուս զբոսաշրջիկների կողմից ընտրված օտարերկրյա ամենամատչելի քաղաքների առաջին տասնյակում է: «Oktogo.ru»-ի տվյալներով` Երևան են գալիս միջինը 3.5 օրով:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«2015թ. Երևանը մտել է ամենամեծ ժողովրդականություն վայելող զբոսաշրջային ուղղությունների տասնյակ, ուր անհատ զբոսաշրջիկները մեկնում էին հանգստյան օրերին»,-նշել է «Oktogo.ru»- ի հաղորդակցությունների հարցերով տնօրեն Յակոբ Սադչիկովը:
Զբոսաշրջիկների համար ամենամատչելի տասը քաղաքներից են նաև լեհական Պոզնանը ու Կրակովը, իսպանական Մալագան, Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսին, Մոլդովայի մայրաքաղաք Քիշնևը և այլ քաղաքներ: Այդ քաղաքներում զբոսաշրջիկները ծախսում են օրական 10-22 ԱՄՆ դոլար:

Ереван входит в десятку самых доступных туристических направлений
Российское агентство по турсервису «Oktogo.ru» составило список десятку самых доступных туристических направлений за 2015г. по данным о плате за номер в гостинице с 1-го февраля по 31-е декабря 2015 года. Ереван входит в десятку самых доступных туристических направлений, выбранных российскими туристами. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью мэрии Еревана, по данным «Oktogo.ru», в Ереван приезжают, в среднем, на 3,5 дня.
«В 2015 г. Ереван вошел в десятку самых популярных туристических направлений для индивидуальных туристов в выходные дни»,- сказал директор по связям с общественностью агентства «Oktogo.ru» Яков Садчиков.
Среди десятки самых доступных туристических направлений – Познань и Краков, Малага, Тбилиси, Кишинев и пр. В этих городах туристы тратят в день в среднем 10-22 долларов.