Թուրքիային դժվար ժամանակներ են սպասում. պատգամավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի խորհրդարանում գլխավոր ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական կուսակցության (CHP) պատգամավոր Սեիթ Թորունը հայտարարել է, որ թուրք ժողովրդին դժվար ժամանակներ են սպասում այն բանի պատճառով, որ իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության (AKP) գործած շարունակական սխալները ծանր տնտեսական դրության մեջ են դրել երկիրը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով chphaber.com կայքը, Թորունը հայտնել է, որ առաջիկայում Թուրքիայում դժվար օրեր են սպասվում ինչպես ֆինանսական եւ տնտեսական, այնպես էլ` անվտանգության տեսանկյունից:
«Թուրքիայի կենտրոնական բանկի դրամային քաղաքականությունը ձախողվել է, բանկը կորցրել է անկախությունը: Զբոսաշրջությունն անկում է ապրում, անվտանգություն գոյություն չունի: Նախագահ Թայիփ Էրդողանի անմիտ քաղաքականության պատճառով Թուրքիայում անհավանական քաոս է առաջանում», -ասել է նա:

Турцию ждут трудные времена: депутат
Депутат турецкого парламента от главной оппозиционной партии CHP Сеит Торун заявил, что турецкий народ ждут трудные времена, так как перманентные ошибки правящей партии «Справедливость и развитие» (AKP) поставили страну в тяжелое экономическое положение.
Как передает «Арменпресс», ссылаясь на chphaber.com, Сеит Торун заявил, что Турцию ждут трудные времена как в финансовом плане, так и в плане безопасности.
«Финансовая политика ЦБ Турции провалилась, банк потерял независимость. Наблюдается спад туризма, не существует безопасности. Президент Эрдоган ведет бессмысленную политику, ведущую Турцию к хаосу», - сказал он.