Վարշավա-Երևան-Վարշավա կանոնավոր ուղիղ չվերթները կվերականգնվեն հունվարի 2-ից
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Լեհական LOT ավիաընկերության կողմից2016 թվականի հունվարի 2-ից կվերականգնվի Վարշավա-Երևան-Վարշավա կանոնավոր ուղիղ չվերթների իրականացումը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջի միջոցով տեղեկացնում է Լեհաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Էդգար Ղազարյանը:
«Դա ոչ միայն Լեհաստան այցելելու, այլև Վարշավայի միջոցով այլ ուղղություններով ճամփորդելու հրաշալի հնարավորություն է: Վստահ եմ, որ մեր երկու մայրաքաղաքների միջև կանոնավոր ուղիղ չվերթներով կապը իր դրական ազդեցությունը կունենա ոչ միայն զբոսաշրջության զարգացման, այլ մեր երկու երկրների միջև բազմակողմանի կապերի ամրապնդման և զարգացման, բարեկամ ժողովուրդների միջև առավել ինտենսիվ շփումների ապահովման առումով»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշել է դեսպանը:

Warsaw-Yerevan-Warsaw regular direct flights to be resumed on January 2
YEREVAN, DECEMBER 4, ARMENPRESS. LOT Polish Airlines will resume Warsaw-Yerevan-Warsaw regular direct flights on January 2, 2016. Armenia Ambassador to Poland Edgar Ghazaryan posted the information on his Facebook page.
“It is a wonderful opportunity to travel not only to Poland, but also other directions via Warsaw. I am confident that the regular direct flights between the two capitals will have a positive influence not only on tourism development, but also strengthening and development of multilateral relations between our countries in terms of ensuring more intensive contacts between the two friendly peoples,” “Armenpress” reports, the Ambassador noted.