Ռուսաստանի բոլոր տուրօպերատորները չեղյալ են հայտարարել չարտերային թռիչքները Թուրքիա
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի բոլոր տուրօպերատորները չեղյալ են հայտարարում չարտերային թռիչքները Թուրքիա եւ արդեն դադարեցրել են այդ երկիր ուղեգրերի վաճառքները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Ռուսաստանի տուրօպերատորների ընկերակցության փոխնախագահ Դմիտրի Գորինը, որի խոսքը մեջբերել Է ՌԻԱ Նովոստին:
«Ներկայում բոլոր տուրօպերատորները չեղյալ են հայտարարում չարտերային թռիչքները եւ դադարեցրել են տուրերի վաճառքը: Նրանք, ովքեր արդեն մեկնել են, շարունակում են իրենց հանգիստը, նրանց վաղաժամկետ չի պլանավորվում դուրս բերել»,- ասել Է նա:
Թուրքիա ուղեգրերի վաճառքը դադարեցրել են TEZ Tour, «Նատալի Տուրս», Coral Travel, «Բիբլիո Գլոբուս» օպերատորները: Բացի այդ, «Պեգաս Տուրիստիկ» տուրօպերատորը չեղարկել Է արդեն վաճառված ուղեգրերն ընդհուպ մինչեւ դեկտեմբերի վերջը:
Ռոստուրիզմը նոյեմբերի 24-ին խորհուրդ Է տվել տուրիստական ընկերություններին՝ կասեցնել Թուրքիա ուղեգրերի վաճառքը՝ նկատի առնելով ահաբեկչության սպառնալիքն այդ երկրի տարածքում: Նույն օրը ՌԴ ԱԳ նախարարությունն առաջարկել Է ռուսաստանցիներին՝ հրաժարվել Թուրքիա ուղեւորություններից: Գերատեսչության ղեկավար Սերգեյ Լավրովը նշել Է, որ Թուրքիայում ահաբեկչական սպառնալիքը պակաս չԷ, քան Եգիպտոսում:

Все российские туроператоры отменили чартеры в Турцию
Все российские туроператоры отменяют чартерные рейсы в Турецкую Республику и уже прекратили продажу путевок в страну. Как передает Арменпресс, об этом сообщил вице-президент Ассоциации туроператоров России (АТОР) Дмитрий Горин, слова которого приводитРИА Новости.
«Сейчас все туроператоры отменяют чартерные рейсы и прекратили продажу туров. Люди, которые уже заехали, отдыхают планово, досрочно их вывозить не планируют», — сказал он.
Продажи путевок в Турцию прекратили операторыTEZ Tour,«Натали Турс», Coral Travel, «Библио Глобус». Кроме того, туроператор «Пегас Туристик»аннулировалуже проданные путевки в Турецкую Республику вплоть до конца декабря.
Ростуризм 24 ноябрярекомендовалтуркомпаниям приостановить продажу путевок в Турцию из-за угрозы терроризма на ее территории. При этом путешественники имеют право требовать полного возврата стоимости туров. В этот же день МИД РФрекомендовалроссиянам отменить поездки в Турецкую Республику. Глава ведомства Сергей Лавров отметил, что террористическая угроза в этой стране не ниже, чем в Египте.