Նախագահ Սերժ Սարգսյանի աշխատանքային այցը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցության շրջանակում աշխատանքային այցով ԼՂՀ-ում գտնվող ՀՀ Նախագահ, Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն այսօր ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի, հայկական երկու հանրապետությունների պաշտպանության նախարարների և բարձրաստիճան հրամկազմի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել ՊԲ մի շարք զորամասերում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, շրջայցը մեկնարկել է ՊԲ զինծառայողների ներգրավմամբ «Մեխակավան» զորավարժարանում մարտական հրաձգությամբ անցկացված գնդային մարտավարական զորավարժության դիտմամբ: Զորավարժությունների ավարտից հետո հայկական երկու հանրապետությունների նախագահները և պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները պարգևներ են հանձնել զորավարժություններին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերած զինծառայողներին:
Աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատարը մասնակցել է ռազմական նշանակության կարևոր օբյեկտների բացման արարողություններին, այցելել բանակային բնագիծ և ռազմական նշանակության մի շարք օբյեկտներ, ծանոթացել է զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, ինժեներական ու ամրաշինական կառույցներին:

Рабочий визит президента Армении в Нагорно-Карабахскую Республику
Находящийся в Нагорно-Карабахской Республике с рабочим визитом президент Армении, Верховный главнокомандующий Вооруженными силами Серж Саргсян вместе с президентом НКР Бако Саакяном в сопровождении министров обороны двух республик и представителей высшего командного состава посетил ряд подразделений Армииобороны НКР.
Как сообщилиАрменпрессв Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, в военном тренировочном центре «Механический» президенты наблюдали за боевыми полковыми учениями стрелков. Бако Саакян и Серж Саргсян поощрили группу военнослужащих, продемонстрировавших высокие результаты в ходе военных учений.
В рамках рабочего визита Верховный главнокомандующий Вооруженными силамиАрмении принял участие в церемониях открытия ряда объектов венного назначения, посетил ряд важных военных объектов, ознакомился с социально-бытовыми условиями военнослужащих и др.