Ռոդրիգեսը եւ Մալկովիչը ֆիլմ են նկարահանել 100 տարի հետո ցուցադրելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռեժիսոր Ռոբերտ Ռոդրիգեսը եւ դերասան Ջոն Մալկովիչը ֆիլմ են նկարահանել, որը կարելի կլինի դիտել միայն 100 տարի անց՝ 2115 թվականի նոյեմբերի 18-ին, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Variety-ին: Նրանք այն զետեղել են հատուկ պատիճում եւ կողպել Ֆրանսիայում Լյուդովիկոս 13-րդի տան պահոցում: Նախագիծը պատվիրել Է Louis XIII կոնյակի բրենդը:
Ժապավենի սյուժեի մանրամասները չեն բացահայտվում, բայց հայտնի Է, որ դրանում ցուցադրված են ապագայի տարբեր պատկերացումներ: Ֆիլմի ստեղծողները YouTube-ում հրապարակել են երեք թիզեր, որոնք պատկերում են նույն տեսարանը, բայց տարբեր դեկորացիաներում՝ քաղաքակրթության զարգացման հնարավոր տարբերակներին համապատասխան:
«Դա կարող Է լինել բարձրտեխնոլոգիական ապագա եւ համակարգիչների պաշտամունք, հետչեռնոբիլյան ապագա կամ վերադարձ բնությանը, կամ Էլ ռետրոապագա, այսինքն՝ այնպիսին, ինչպիսին այն գիտական ֆանտաստիկայում պատկերացրել են 1940-1950-ական թվականներին»,-ճշտել Է Մալկովիչը:
Ռոդրիգեսը միայն ասել Է, որ կինոնկարն աչքի Է ընկնում «հուզական լարվածությամբ»:
Ֆիլմի հետ միասին թողարկել են հազար մետաղական տոմս, որոնք աշխատանքը թույլ կտան տեսնել այն մարդկանց սերունդներին, ովքեր դրանք ձեռք են բերել:

Родригес и Малкович сняли фильм для показа через 100 лет
Режиссер Роберт Родригес и актер Джон Малкович сняли фильм, который можно будет увидеть только через 100 лет — 18 ноября 2115 года, сообщает Variety. Они поместили его в специальную капсулу и заперли в хранилище в доме Людовика XIII во Франции. Проект заказал коньячный бренд Louis XIII, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Детали сюжета ленты не раскрываются, но известно, что в ней показаны различные представления о будущем. Создатели опубликовали на YouTube три тизера, изображающие одну и ту же сцену, но в разных декорациях — в соответствии с возможными вариантами развития цивилизации.
«Это может быть высокотехнологичное будущее и культ компьютеров, постчернобыльское будущее или возвращение к природе, либо ретробудущее, то есть такое, каким его представляли в научной фантастике 1940-1950 годов»,— уточнил Малкович.
Родригес сказал лишь, что картина «эмоционально напряженная».
Вместе с фильмом выпустили тысячу металлических билетов, которые позволят потомкам тех, кто их приобрел, увидеть работу.